Klub vznikl v roce 2007 díky iniciativě hráče, trénera, managera Robina Baly, který se postaral o vznik klubu.Se kterým chtěl uspět na vysokoškolské olympiádě. To se však nestalo a tak pokračoval se svými skvělými spoluhráči až do městské soutěže NHL. Do které se letos přihlásili pod jménem VŠB jelikož škola se distancovala od financování hokejového klubu, byli jsme nuceni hledat sponzory, kteří nám pomohou s financováním soutěže. Po úzkostlivém hledání jsme našli firmu, která si náš vzala pod svá ochranná křídla. Firma se jmenuje Dr.Marco, díky této spolupráci jsme se změnily název na  HC DR.MARCO TEAM.

Díky našemu hlavnímu sponzoru - likérka Dr. Marco hráči dostali nové dresy.

Děkujeme firmám: www.drmarco.cz (výroba lihovin a alkoholu), www.hockeysport.cz (hokejové doplňky a vybavení), www.czfo.net (provider internetu), www.cech-kpt.cz (Vaše klempířství po celé ČR).

Všichni hráči týmu HC DR.MARCO TEAM jsou studenti VŠB (az na vyjimku Mirka Piecha, který je nejmladší člen družstva.V klubu jsou hráči kteří hokej nikdy vrcholově nehráli,ale také bývalí hokejisté kteří hrají hokej již několik let. Letošní sezónu je náš tým nováčkem soutěže. Cílem je postoupit do play-off a vyhrát NHL.