Tento kvalitní celek vznikl v roce 1989 jako SH IHC Jaselská Opava. Opava hrála okresní hokejbalovou ligu v Opavě až do roku 2001. Během 12 let působení v soutěži se ještě tedy Jaselská Opava dokázala vypracovat mezi elitu soutěže. Tento fakt se dá utvrdit i ziskem 3 titulů za celkový triumf. K tomu všemu se z toho celku stal pravidelný finalista a sbíral nespočet druhých míst. Sanitrans Opavě patří ještě jedno velké prvenství v Opavě. Tento celek byl zaregistrovaný pod svazem dříve než slavnější SHC Opava. V roce 2001 začala nová éra klubu, kdy se tento výborný celek přejmenoval na Sanitrans Opavu. Tento celek se přihlásil do 2. národní ligy hokejbalu a hrál tam až do roku 2004. Z toho poslední sezona 2003/2004 byla nejúspěšnější, tam Sanitrans vybojovala třetí místo. Po tomto roce se tento celek rozpadnul a následoval návrat do opavské okresní ligy. V první sezoně Opava skončila na 4. místě, následoval mistrovský titul a dvě stříbrné medaile. Sezona 2008/2009 byla pro opavský tým zlomová. Začal se stavět nový tým, Opavu opustila řada zkušených hráčů. Tuto sezona vypadla už ve čtvrtfinále ligy a tato sezona je považována za nejhorší v historii klubu. V následujícím ročníku už klub dostal určitou podobu a druhé místo bylo důkazem. V loňském roce hrála Opava poslední ročník opavského okresu. V této sezoně získala Opava poslední titul a liga se pravděpodobně natrvalo uzavřela a už se nikdy nerozjede. Letos už Sanitrans Opava válčí v Ostravské lize hokejbalu.