Kontakt

Pražská hokejová liga, z.s., se sídlem Klecany 658, 250 67 Klecany

IČ: 03963403

Spisová značka: L 62363 vedená u Městského soudu v Praze

Soutěž CCM Pražská hokejová liga je vedena Radou spolku Pražská hokejová liga, z.s, která má 5 členů:

Ladislav Burget (tel: 602459158, email: ccmphl@email.cz)

Libor Slavata,

Ing. Jan Šorm,

Vít Brabec

a Václav Novák.

O soutěži

Termín soutěže: CCM PHL startuje v sezóně 2016/17 v týdnu od 12. září 2016, poslední kolo bude sehráno do 5. března 2017 (dohrávky odložených zápasů jsou možné nejpozději do 30. března 2017).

Pravidla hry a výjimky z pravidel: Utkání se hrají podle platných Pravidel ledního hokeje 2014-2018, ovšem kromě pravidla o hybridním zakázaném uvolnění, po icingu mohou obě mužstva vystřídat a také pravidlu o sevření kotouče rukou, které se nebude trestat menším trestem. Pravidla se také nevztahují na hrací čas, ten je v rámci CCM PHL individuální. Tresty hráčů budou udělovány vzhledem k hrubému času utkání následovně. Menší trest na 2 minuty bude odpykávat hráč 3 minuty a hráč se vrací do hry až na pokyn rozhodčího. Trest na 5 minut odpyká hráč po dobu 8 minut a osobní trest na 10 minut odsedí na „trestné“ 15 minut. Do zápasu bude moct nastoupit jen tým, který bude mít k dispozici minimálně 7 bruslařů a brankáře. Mužstvo během zápasu nemá nárok si vzít „Time-out“.

Komise rozhodčích: O nasazování rozhodčích k jednotlivým zápasům bude sloužit komise rozhodčích, jejímž předsedou je Vít Brabec a členem Ladislav Burget. Obsazení rozhodčími bude zobrazeno na webu v rozpisu zápasů vždy včas na nadcházející týden. Komise rozhodčích si před začátkem soutěže stanoví listinu rozhodčích, kteří budou kompetentní k řízení utkání CCM PHL.

Omezení startu hráčů: Do soutěže mohou zasáhnout pouze hráči s amatérským statutem. Hokejisté registrováni ČSLH mohou nastupovat nejvýše v krajském přeboru. Není povolen start hráčů hrající v ČR extraligu, 1. a 2. ligu v mužské kategorii a také extraligu v juniorské kategorii. Hráči hrající zahraniční soutěže nesmí nastupovat v nejvyšší a druhé nejvyšší soutěži dané země. Tým hrající CCM PHL může mít na soupisce pro jeden ročník maximálně 30 hráčů, včetně brankářů. Soupiska se uzavře nejpozději 30. listpadu 2016, pak už se nedají dělat změny.

Konfrontace hráčů a kontumace utkání: Pokud bude chtít během zápasu vznést mužstvo protest proti neoprávněnému staru hráče, musí to učinit pouze během druhé přestávky mezi třetinami. Rozhodčí pak ve spolupráci s kapitány mužstev prověří na mobilním telefonu, zda je konfrontovaný hráč na soupisce týmu a podle občanského průkazu nebo podle fotky hráče identifikují. Pokud se prokáže, že hráč zasáhl do utkání, aniž by byl na soupisce týmu, konfrontovaný hráč a jeho tým automaticky prohrávají utkání 0:5 kontumačně. Dalším postihem pro konfrontované mužstvo je finanční pokuta ve výši 2.000,- Kč ve prospěch organizátora soutěže.

Pojištění: Všichni hráči, kteří jsou na soupiskách týmů a tím i registrováni v soutěži CCM PHL, NEJSOU hromadně pojištěni proti úrazu.

Vítěz soutěže: Týmy v CCM PHL jsou rozděleni po 8-mi týmech do dvou základních skupin, Červené a Modré, ve kterých sehrají svá utkání systém 2x každý s každým (doma/venku). Od 9. ledna 2017 se utkají v Nadstavbové skupině o titul týmy z obou skupin z 1. až 4. místa a v Nadstavbové skupině o umístění týmy z 5. až 8. místa. Vítězem soutěže se stane tým Nadstavby o titul s největším počtem nasbíraných bodů. Při shodném počtu bodů mezi 2 nebo více mužstvy bude rozhodovat vzájemný zápas a jako třetí kritérium bude skóre. Dále pak větší množství nastřílených branek. Vítěz Nadstavbové skupiny o umístění vyhraje pohár útěchy. Je možné, že se od následujícího ročníku CCM PHL rozdělí na 1. a 2. ligu, vše záleží na počtu přihlášených týmů do nového ročníku. Proto bude rozhodovat v Nadstavbové části o umístění, jak budou týmy seřazeny v konečné tabulce, je možné, že 4 poslední týmy sestoupí do 2. ligy.

3 bodový systém a hybridní prodloužení: Body se dělí na 2 a 1 mezi mužstva pouze v případě, že v poslední pětiminutovce dojde ke srovnání stavu na remízu. Rozhodčí zápasu si rozdělí podle svého uvážení čas zápasu na 3 časově podobné třetiny (bez ohledu na to že např. v Letňanech je 1hod 20min a jinde 1hod 30min).

Posledních 5 minut poslední třetiny se hraje vždy tzv. HYBRIDNÍ PRODLOUŽENÍ. Domácí tým vede 5:4 nebo 5:3, rozhodčí oznamuje oběma týmům, že začíná prodloužení. Hostujícímu týmu se povede v poslední pětiminutovce vyrovnat na 5:5. V tomto případě utkání končí ihned po vstřelení vyrovnávací branky s tím, že domácí tým bere 2 body a hostující tým, kterému se podařilo vyrovnat, bere 1 bod.

Hybridní prodloužení oznamuje rozhodčí každý zápas (posledních 5 minut hrací doby) i v případě, že je výsledek jednoznačný např: 4:1 nebo 7:2, dohraje se zápas normálně do konce pronajatého ledu a domácí berou za výhru 3 body a hosté 0 (a to i v případě, že by se třeba v poslední pětiminutovce hostům podařilo korigovat na 7:3 nebo 7:4).

Nájezdy: Hybridní prodloužení se nebude hrát jen v případě, že 5 minut před koncem zápasu je stav nerozhodný. V tom případě rozhodčí ukončí třetí třetinu a o vítězi zápasu rozhodnou nájezdy.

Okamžitě bez průtahů začínají 3 série samostatných nájezdů. Oba brankáři zůstávají ve své brance, domácí tým zahajuje 1. sérii nájezdů. Pokud by se nerozhodlo ve 3 sériích, jedou se další nájezdy systémem náhlé smrti, ale maximálně 3 další série. Po rozhodnutí by vítězné mužstvo bralo 2 body a prohraný 1 bod. Při nerozhodnutí nájezdů po 6. sérii si obě mužstva rozdělí po bodu, druhý bonusový bod se nikomu nepřidělí.

Ukončení soutěže na společné akci: Během měsíce května 2017 se všichni sejdou na slavnostním vyhlášení výsledků. Setkání bude i oficiální schůzí valné hromady členů spolku, kde budou moci členové spolku dát návrhy na zlepšení do dalšího ročníku Radě spolku. O termínu vyhlášení budou včichni vedoucí informováni bezprostředně po skončení sezóny.

Ceny pro vítěze: Vítězstvím v soutěži si mužstvo zajistí putovní pohár ALBIXON cup na 1 rok, pohár pro vítěze a finanční odměnu 6.000,- Kč. Tým na druhém místě tabulky získá pohár za 2. místo a finanční odměnu 4.000,- Kč a třetí tým v pořadí pohár za 3. místo a finanční odměnu 2.000,- Kč.

Individuální ocenění: Nově bude vyhlášen nejproduktivnější hráč CCM PHL, který obdrží putovní pohár na 1 rok s vyrytým jménem na podstavci, plaketu nejproduktivnějšího hráče soutěže a věcnou cenu od CCM. Plaketu a věcnou cenu od CCM obdrží i nejlepší obránce a brankář soutěže, kteří budou vybráni vedením soutěže. Vedení soutěže také vybere ALL-STAR tým ročníku.