4.3.2014 od Jan Turek, 74x přečteno

Dnem 1.3.2014 byl odehráním posledního zápasu ukončen 12. ročník AHL.

Ukončení 12. Ročníku AHL

Dne 1.3.2014 byl oficiálně ukončen již dvanáctý ročník Amatérské hokejové ligy AHL 2013/2014.

Jednoznačným vítězem se stal obhájce titulu z loňského roku tým HC Panthers, který kromě 3 remíz nepoznal v celém ročníku hořkost porážky.  Na druhé příčce se umístil tým ze Zábřehu, pro který to byl po loňském předposledním místě velký obrat.  V letošním ročníku působili hodně kompaktně a po celou sezonu podávali skvělé výkony. Třetí místo obsadil tým HC Medvědi, pro jehož hráče to byl obrovský úspěch, kdy se vlastně vůbec poprvé za posledních 8 let dostali na stupně vítězů. Nelichotivá čtvrtá příčka letos vyšla na mužstvo z Bohuslavic, které po loňském beznadějně posledním místě sahalo po třetím místu. Tento tým očividně ožil po příchodu Petra Šoustala, který byl hlavním tahounem a lídrem celého mužstva. I na úkor Mohelnice, která skončila letos až pátá oproti loňskému druhému místu. O šesté až osmé místo se podělili nejtěsnějším rozdílem týmy Škorpijóni, Zvole a Červenka. Poslední příčka v letošním roce připadla mužstvu HC Tiens, pro které to byl hodně velký pád z loňského třetího místa způsobený nešťastným zraněním na začátku soutěže jejich stěžejního hráče a trojnásobného vítěze kanadského bodování celé ligy Petra Kopáčika.

Vyhlášení jednotlivých kategorií a ocenění:

Nejlepší střelec: Karel Dohnal (HC Panthers)

Vítěz kanadského bodování: Karel Dohnal (HC Panthers)

Nejužitečnější hráč: Kopáčik Petr (HC Tiens) – dle hlasování jednotlivých vedoucích týmů

Nejužitečnější brankář: Kopáčik Martin (HC Medvědi) – dle hlasování jednotlivých vedoucích týmů

Nejlepší brankář dle průměru obdržených branek na zápas: Michal Urban (HC Panthers) – dle statistik

V současné době se pracuje na novelizaci a úpravách pravidel pro další ročník. Vzhledem k situaci, kdy se liga neustále vyvíjí a každoročně přináší nové problémy a komplikace během rozjeté sezóny je potřeba neustále hledat nové podněty, které by značně napomohly k plynulosti a chodu ligy. Stávající pravidla doznají dalších změn, ať už drobných slovních úprav tak i úplně nových bodů.

Zde uvedu pár zásadních bodů, kterých se to bude týkat:

1.       Navýšení počtu hráčů na soupisce z původních 25 na 30 jmen včetně brankářů.

2.       Úplné zrušení soupisky s fotografiemi hráčů, která nahrazovala registrační průkazy.

3.       Zrušení plateb předem za pronájmy ledové plochy.

4.       Navýšení minimálního počtu hráčů pro zahájení utkání.

5.       Zpřísnění postihů a sankcí za porušování pravidel.

6.       Přesné nastavení podmínek pro komunikaci mezi vedoucími týmů a vedením soutěže.

7.       Dojde ke zrušení možnosti odkládat zápasy.

8.       Rozlosování zápasů bude prováděno cca na 10-14 dní předem podle aktuálního rozpisu ledů.

9.       Rozšíření portfolia vyhlašovaných cen o další kategorie.

10.   Další drobné a slovní úpravy jednotlivých bodů.

Datum závěrečné schůze bude následně stanoven po zakoupení všech pohárů a ocenění a úplném dokončení těchto novelizací a úprav pravidel. Předběžně by se mělo jednat o přelom měsíce dubna a května. Schůze se bude konat v Mohelnici v baru Hippo. Podmíněná účast minimálně jednoho vedoucího nebo jeho zástupce z každého týmu nutná.