Divize A      Divize B

Vyškovské derby ovládly Bučovice

titulní obrázek

5.10.2008 od Vladimír Schreiner, 65x přečteno

První kolo BALLH proti sobě postavilo oba vyškovské týmy. Duel třetího celku loňského ročníku s druhým zvládli lépe Bučovičtí.

Bílí měli Lulči co vracet: podzimní prohra 1:3 byla jedním ze zápasů, který stál v konečném účtování Bučovice titul.

Od úvodního vhazování předváděli hráči rychlý hokej, hodně se střílelo, své umění tak demonstrovali oba brankáři. První změnu skóre přinesla jedenáctá minuta - přízemní střelu Birdáše tečoval z pozice ležícího střelce Crhonek. Ten svou gólovou sbírku rozšířil pohotovou dorážkou na začátku druhé části a Bučovice vedly 2:0.

O gól se vehementně snažili i Lulečští, kteří namísto kombinačního hokeje předváděli spíše brejky. Tato zbraň by byla zřejmě účinná, jenže v Bučovické brance stál klíčový muž zápasu - Libor Peč. Efektními zákroky zkazil radost tradičním lulečským střelcům Šimoníkovi s Fischhofem.

Libor Peč

Definitivní tečku za plány Lulče pak Bučovice napsaly třemi brankami slepenými do jedné minuty na začátku třetí třetiny. Přestože výsledek ještě kosmeticky zkorigoval Táborský zvítězili Bučovice 5:1.