Mistrovství ČR amatérů

Opava po boji upevnila první místo, Tygři už nejsou poslední

4.3.2012 od Jaroslav Pikula, 75x přečteno

Dvěma zápasy se rozběhla o tomto víkendu jarní část BAIL Ostravské hokejbalové ligy. V otevíracím zápasu dokázali porubští Tygři po dobrém výkonu poprvé v sezóně naplno bodovat a porazili oslabené Old Boys Ostrava vysoko 9:3. Touto výhrou také opustili poslední příčku tabulky. V neděli pak potvrdil opavský Sanitrans svou první pozici, když dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání s Martinovem a nakonec zvítězil 6:3. Poslední zápas prvního jarního kola HC Warriors Havířov - Dukla Hrabyň pak byl již dříve odložen na 24. března.

Sobota 3. března 2012 – 8. kolo

Old Boys Ostrava – HBC Tygr Poruba 3:9 (0:3, 1:4, 2:2)

V prvním jarním utkání soutěže proti sobě v Ostravě Zábřehu nastoupily týmy Old Boys a Tygrů z Poruby. Podle umístění v tabulce po podzimní části bylo papírovým favoritem mužstvo Old Boys, předzápasové prognózy ale brzy vzaly za své, protože Old Boys nastoupili do utkání s notně okleštěnou sestavou, oproti tomu Tygři přes zimu výrazně posílili a v tomto zápase se jim vyplatil i pravidelný „zimní“ trénink na porubském hřišti.

Tygři otevřeli skóre zápasu už v polovině čtvrté minuty, když první jarní branku soutěže vsítil nováček v dresu Tygrů Tomáš Slečka - 0:1. Tygři měli v této třetině více ze hry a na začátku 8. minuty zvýšil na 0:2 Ondřej Lalík. To ještě ale do konce první části hry nebylo ze strany Tygrů vše, po vyloučení domácí legendy Škurka zužitkoval přesilovou hru Roman Štěrba - 0:3. Po první třetině tak mohli být Tygři navýsost spokojeni, úvod prvního jarního zápasu zvládli nadočekávání dobře.

Navíc hned v první minutě druhé části hry dokázali Tygři využít další přesilovou hru a Lalík svým druhým gólem v utkání zřejmě definitivně rozhodl o osudu zápasu - 0:4. Kromě stoprocentního využití přesilových her se Tygrům v sobotu dařila i hra v oslabení, což na začátku patnácté minuty názorně předvedl další nováček v tygřím dresu David Čáň, který zvýšil už na hrozivých 0:5 z pohledu Old Boys.

Old Boys se ale přeci jen ve druhé třetině dočkali mírného korigování výsledku, když na 1:5 snížil Klečka po nahrávce Tesaře. Jenže v početně slabé sestavě dnes nedokázal tým domácích soupeři výraznějším způsobem konkurovat, a to se do konce druhé třetiny projevilo ještě dvakrát. Nejprve svůj hattrick zkompletoval Lalík, aby na hrozivých 1:7 zvyšoval Čáň.

Po přestávce se Old Boys přeci jen nadechli k mírnému náporu a svou snahu korunovali během prvních dvou minut dvěma góly z hokejek Poláška a Klečky - 3:7. Jenže Tygři možný návrat domácích do zápasu nedopustili a výsledek si zkušeně pohlídali. Nejprve na 3:8 zvyšoval Daniel Šorf a brankový účet utkání uzavřel v předposlední minutě Martin Schneider - 3:9.

Old Boys tak v prvním jarním duelu nedokázali odolat početnějšímu soupeři a zaznamenali vysokou prohru v zápase, ve kterém byli podle umístění v tabulce jasným favoritem. Tygři pak naopak dokázali zúročit svou poctivou přípravu a i díky novým tvářím ve své sestavě slaví první výhru v sezóně, která také znamená to, že poprvé opustili poslední příčku soutěže a o bod přeskočili havířovské mladíky.

Branky a nahrávky: 19:46 Klečka Martin (Tesař Jan), 24:54 Polášek Daniel (Klečka Martin, Tesař Jan), 25:29 Klečka Martin (Polášek Daniel) - 3:23 Slečka Tomáš (Čáň David), 7:02 Lalík Ondřej, 9:25 Štěrba Roman (Čáň David, Slečka Tomáš)(PP), 12:34 Lalík Ondřej (Javor Miroslav)(PP), 14:06 Čáň David (Slečka Tomáš)(SH), 21:24 Lalík Ondřej (Chamrád Pavel), 23:13 Čáň David (Slečka Tomáš, Šorf Daniel), 27:54 Šorf Daniel (Čáň David), 34:34 Schneider Martin (Lalík Ondřej)

Střely 15:24, Vyloučení 2:2, Přesilovky 2:2, Využití 0:2, V oslabení 0:1, Diváků 20, Rozhodčí Šprincl

Kompletní statistiky utkání naleznete zde

Neděle 4. března 2012 – 8. Kolo

HBC Martinov – SANITRANS Opava 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)

Druhý zápas prvního jarního hracího víkendu proti sobě svedl čtvrtý Martinov proti průběžnému lídrovi tabulky z Opavy, kterému dnes chyběl nejproduktivnější hráč celé soutěže Radek Vlašánek. Hráči Sanitransu zvítězili na podzim v otevíracím zápasu celé soutěže nad Martinovem přesvědčivě 8:1, tentokrát se ale na vítězství pořádně nadřeli.

V první třetině totiž domácí svého soupeře dokonale zaskočili a po brance Marcela Kozlíka šli v polovině deváté minuty do zaslouženého vedení – 1:0. Jednogólový náskok vydržel domácím až do konce první části hry, Sanitrans totiž nedokázal nalézt recept na buldočí obranou hru domácích.

Ti navíc posilnili své šance na úspěch v utkání hned na startu druhé třetiny, a to dokonce ve vlastním oslabení, když opavského brankáře Davida Okruhlicu překonal zkušený Adam Breburda - 2:0. Po tomto góle však došlo k probuzení opavských střelců ze zimního spánku. Rodící se překvapení rázně utnul hostující Lukáš Kala, který v rozmezí necelých sedmi minut zaznamenal čistý hattrick a otočil stav utkání na 2:3. Slabou desetiminutovku domácí obrany pak ještě potrestal Pavel Anděl, který uklidnil opavský tým brankou na 2:4, která nakonec byla vítězná.

Domácí se totiž s otočením stavu zápasu nehodlali smířit a Breburda svou druhou brankou v utkání na konci druhé minuty poslední třetiny opět zápas zdramatizoval - 3:4. Jenže rodící se zápletku rázně odmítl hostující Kala, který byl dnes k neudržení a svou čtvrtou brankou v zápase po čtvrté asistenci Libora Stenwirtha vrátil opavským klid na hokejky 3:5. Ti pak ještě hned vzápětí definitivně rozhodli brankou Filipa Vaňka o tom, že všechny tři body z dnešního utkání poputují do Opavy – 3:6.

Martinov tak po sympatickém výkonu nakonec ztratil dobře rozehraný zápas a zůstává na čtvrtém místě tabulky, opavský Sanitrans naopak potvrdil svou podzimní formu a i bez svého nejproduktivnějšího hráče Vlašánka v prvním jarním zápase dokázal zvítězit a na čele tabulky odskočil havířovským Warriotům na rozdíl tří bodů.

Branky a nahrávky: 8:29 Kozlík Marcel (Breburda Adam, Musálek Tomáš), 13:00 Breburda Adam (SH), 25:41 Breburda Adam (Dlouhý Dan, Weinfurter Dominik) - 13:53 Kala Lukáš (Steinwirth Libor, Holeš Daniel), 14:32 Kala Lukáš (Holeš Daniel, Steinwirth Libor), 20:07 Kala Lukáš (Steinwirth Libor), 21:37 Anděl Pavel (Vaněk Filip, Anděl Jakub)(PP), 28:28 Kala Lukáš (Steinwirth Libor), 29:35 Vaněk Filip

Střely 24:28, Vyloučení 3:2, Přesilovky 1:2, Využití 0:1, V oslabení 1:0, Diváků 20, Rozhodčí Šprincl – Velčovský