Divize A      Divize B

V předehrávce 13. kola úspěšnější Falcon

titulní obrázek

30.3.2013 od Jaroslav Pikula, 54x přečteno

V sobotním předehrávaném utkání BAIL Ostravské Hokejbalové Ligy proti sobě v Ostravě – Zábřehu nastoupili HBC Falcon Ostrava a Young Blood. V podzimním utkání obou nováčků soutěže byli úspěšnější Falconi 3:2, podobně vyrovnané utkání se očekávalo i v jarní odvetě, vyšperkované navíc slovními přestřelkami během předcházejícího týdne. Vypjatost utkání se však nakonec po této stránce neprojevila a účastníci se věnovali hře, což vyústilo ke čtyřem vstřeleným brankám a výhře Falconů 3:1.

HBC Falcon Ostrava – Young Blood Ostrava 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Falconi v minulém kole ztratili po kolapsu ve třetí třetině dobře rozehraný duel s Duklou Hrabyň, to Young Bloodi vyválčili tři body s posledními Warriors. V případě úspěchu se mohli ještě dotáhnout na svého dnešního soupeře na rozdíl dvou bodů a zamíchat už tak vyrovnanou tabulkou soutěže.

Vstup do utkání se jim nadmíru povedl, když hned z první vážnější akce dokázali udeřit a po jednadvaceti sekundách se díky brance Radima Lembarta, kterému asistovali Matěj Elbl s Rostislavem Bogumským, dostali do vedení. Odpověď Falconů ale přišla hned o dvě minuty později, když vyrovnávací branku zařídila trojice David Kološ, Vojtěch Juříček a střelec branky Lukáš Saloň – 1:1. Do konce první třetiny pak ještě strhl vedení na stranu domácího týmu Michal Zdražil, který v polovině osmé minuty zužitkoval souhru Saloně s Blažejem ve vedoucí gól Falconů – 2:1.

Těsný stav skóre pak vydržel i přes nějaké šance na obou stranách ve druhé třetině až do závěrečného dějství, ve kterém Falconi poučeni minulým zápasem s Duklou uštědřili svému soupeři rozhodující úder na konci 28. minuty, když zásluhou  Juříčka s Blažejem upravili na konečných 3:1.

Díky této výhře se Falconi vzdálili svému soupeři na rozdíl osmi bodů a vzhledem k tomu, že je kromě zápasu posledního kola čeká jedna dohrávka, mohou teoreticky svou průběžnou pátou pozici v tabulce základní části ještě vylepšit. Dva zápasy čekají v posledním týdnu před play-off také Young Bloody, ti však už můžou bojovat pouze o uhájení své šesté pozice před Tygry.

Branky a nahrávky: 2:25 Saloň Lukáš (Juříček Vojtěch, Kološ David), 7:37 Zdražil Michal (Blažej Radim, Saloň Lukáš), 27:55 Blažej Radim (Juříček Vojtěch) - 0:21 Lembard Radim (Elbl Matěj, Bogumský Rostislav)

Střely 24:35, Vyloučení 2:2, Přesilovky 2:2, Využití 0:0, V oslabení 0:0, Diváků 14.

Rozpis zbývajících zápasů 13. kola:

Neděle 31.března

13:00  Sanitrans Opava - HBC Autodoprava Osmančík Tygr Poruba (hřiště Opava - Kylešovice)

13:15  Dukla Hrabyň - HC Warriors Havířov (hřiště Ostrava - Poruba)

15:30  HBC Sokol Martinov - HC Warrioti Havířov (hřiště Ostrava - Poruba)