Úvodní stránka. 
Česky In english
Přihlásit se přes: Facebook

Dnes startuje nový ročník ZAMHL

titulní obrázek

7.9.2020 od Jakub Štětkář, 288x přečteno

Po dlouhé přestávce způsobené nedohráním loňské sezony dnes startuje nový ročník Zlínské amatérské hokejové ligy. I v letošní sezoně je pravděpodobné, že se dostaví komplikace kvůli Covid-19, proto bylo nutné preventivně redukovat počet utkání.

Standardní hrací dny v letošní sezoně budou pondělí, 2x úterý, středa, čtvrtek a pátek, nicméně oproti minulé sezoně lze očekávat větší množství přesunů. Bohužel, toto nelze ze strany ZAMHL ovlivnit.

Oproti loňské sezoně nedošlo ke změně v účastnících naší ligy, nicméně zásadní změnou je upravený hrací formát. Bude se hrát maximálně 2x každý s každým, tj. 22 soutěžních utkání. Důvodem je to, že při zachování předchozího modelu s 27 zápasy by nebyl žádný prostor pro případný výpadek způsobený zavřením zimního stadionu nebo např. karantény určitého týmu. Doufejme, že na takovou situaci nedojde, ale vyloučit se to nedá a je vhodné být na takovou situaci připraveni. V případě komplikací již v první polovině sezony však může dojít k dalšímu zkrácení počtu utkání. V případě, že do 11. 12. 2020 nebude odehráno 11 kol základní části, tak se základní část zkracuje na systém 1x každý s každým. Následně se týmy po takto zkrácené základní části rozdělí na dvě skupiny (1. - 6. A a 7. - 12. B). Ve skupinách by se hrálo systémem každý s každým 1x. Celkový počet zápasů v sezoně by pak byl 16.

Z uvedeného důvodu bylo nutné taky změnit termín pro dopisování hráčů v průběhu sezony. Bude jeden přestupní termín, a to buď po první polovině základní části, tj. po odehraných jedenácti kolech, nebo k datu 11. 12. 2020 (záleží, co nastane dříve). Standardně přestupovat mohou hráči mezi jednotlivými týmy a na soupisku mohou být doplněni maximálně dva hráči, kteří v započaté sezoně nepůsobili v žádném z týmů ZAMHL

Další důležitou změnou je změna šaten. Nyní jsou k dispozici dvě šatny za trestnými a dále šatna č. 6. Ideální je tedy používat šatnu č. 6 a jednu ze dvou za trestnou lavicí, tím dojde k většímu oddělení jednotlivých týmů a současně každý tým bude mít své vlastní sprchy.

Další vynucenou novinkou je zrušení podávání rukou po zápase, které bude nahrazeno "ťuknutím rukavicí" a pozdravem soupeře na modré čáře před zápasem.

Připomínáme, že týmy do utkání musí nastoupit v jednotných dresech (neplatí pro brankáře, ale i stejný dres u brankáře je optimální), hráči v jiném dresu, byť obdobné barvy nesmí být umožněn start, kontrolu a dodržování pravidla mají na starost rozhodčí utkání. Domácí tým je povinen do utkání nastoupit v barvě dresů, kterou nahlásil jako svoji "první sadu". Hostující tým se přizpůsobí případnou alternativní variantou tak, aby byla dostatečná barevná odlišnost. Pokud hostující tým nemá druhou sadu jednotných dresů v takové barvě, aby se odlišil od domácích, je jeho povinností domácí tým s dostatečným časovým předstihem kontaktovat a dohodnout se na případné změně.

V případě poblémů se zajištěním brankáře je možné obrátit se na pět "erárních" gólmanů. Pro letošní sezonu to jsou Vlastimil Červenka, Robert Šivel, Petr Bačůvka, Ondřej Trvaj a David Silnica.

Kompletní pravidla pro sezonu 2020/2021 jsou zveřejněna zde: https://www.ahl.cz/data/uploaded-misc/Pravidla%20pro%20u%cc%81c%cc%8castni%cc%81ky%20Zli%cc%81nske%cc%81%20amate%cc%81rske%cc%81%20hokejove%cc%81%20ligy%2020202021.pdf