Historie klubu HC Warriors Havířov

Úplně první zmínky o začátcích hokejbalového klubu v Havířově se píšou už v letech 1993/1994. Tenkrát se hrála dvorková liga, která měla čtyři týmy (HC Kovárna, HC Stromovka, HC Mustang, HC Radegast). Po této sezoně byl z těchto týmů udělán výběr a byl sehrán první přátelák v historii klubu proti dorostu Karviné, kde náš výběr vyhrál 7:6. Po tomto úspěchu si hráči řekli, že když jsou schopni sehrát takový zápas proti ligovému celku, tak, že to zkusí v lize.

Tehdejší tým sehnal kontakt na pana Staše, který hrával hokejbal v Ostravě-Přívoze, hledal se totiž trenér. Bohužel pan Staš neměl čas a podal kontakt na pana Hocmuta. Dne 31.5.1994 se klub zaregistroval jako sportovní klub, hokejbal klub Havířov (HBC Havířov). Jako dorostenci sehráli naši hráči 5 turnajů. Za zmínku v roce 94/95 stojí druhé místo. Ve finále jsme vedli už 6:1, ale zápas jsme nakonec nedotáhli a prohráli 6:7. V tomto turnaji se hrálo o sponzora, který chtěl ovšem jenom vítězství. Potom následovala roční pauza. Ve dne 28.5.1997 se dohodl pan Foniok a pan Ševčík k obnově hokejbal v Havířově. Klub se přejmenoval na HC Warriors Havířov, kde pod novým vedením začal hrát 2. hokejbalovou ligu po šest sezon. Vždy klub skončil do třetího místa a dokonce jednou i na druhém místě.

Havířov byl i na turnajích a vesměs končil na pátém místě, ale jednou dokázal vyhrát a to byla pro pana Ševčíka i pro pana Fonioka velká odměna a nejpěknější pocit za odměnu, dřinu a čas, který tomuto sportu věnovali. Potom následovala pauza, ve které se klub neúčastnil žádné soutěže. Potom v roce 2008 se odehrál přátelský zápas na hřišti v Havířově ve Stromovce, to bylo 8.listopadu. Nastupovali Warriors a proti nim stál tým, který poskládal Pavel Kalvoda z hráčů výhradně z dvorků – HBC Lions Havířov, které obešel. Zápas vyhráli Warriors 23:10. V následujícím roce se odehrávali přátelské zápasy, výhradně v nedělních dopoledních hodinách. Hráli týmy jako jsou například: HBC Lions Havířov, HC Warriors Havířov, Predátoři, Komenda Sborná.

O rok později se tým poskládaný z těchto celků ve dne 29.8. 2009 postavil v přátelském zápase proti prvoligovému TJ Sokolu Poruba. Zápas vyhrála Poruba 9:1, ale tenkrát HBC Lions Havířov předvedl fantastický výkon a protože jsme byli schopni čelit takovému soupeři, rozhodli jsme se hrát ligu. Ve dne 28.10. 2009 se tým už pojmenovaný HC Warriors Havířov postavil v Oblastní lze celku HBK Frýdeku – Místku. Zápas vyhrál Frýdek – Místek 21:3, tým Havířova byl ovšem poskládat především z hráčů letošního staršího dorostu. Do dalšího zápasu se do týmu zpátky vrátil Patrik Ševčík a bývalí hráči Warriors. V této sezoně tým skončil po základní části na čtvrtém místě se ziskem šesti bodů. V play-off o 3.místo Havířov podlehl Wolfu Frýdku-Místku poměrem 1:2 na zápasy. V této sezoně byl nejlepší střelec a zároveň nejužitečnější hráč David Purgat. Nejlepší obránce byl Patrik Ševčík a nejlepší nováček sezony byl Josef Nudera.

V sezoně 2010/2011 nastoupil tým do Bail oblastní ligy mužů. Nově taky vstoupil starší dorost do Národní hokejbalové ligy Morava – Sever. Sezona mužů se nesla na vlně úspěchů a došlo to až tak daleko, že si Havířov zahrál finále proti Karviné. Karviné prakticky s extraligovým kádrem vyhrála oba zápasy a získala titul, Warriors se stali Vícemistry Bail OHbl. Starší dorost prohrával co šlo a v této sezoně skončil poslední, do historie se zapíšou zápasy s Olomoucí nebo třeba Porubou. V této sezoně tým dorostu odehrál první domácí utkání, byl to dvojzápas s Olomoucí na zimním stadionu.

Důležité události klubu:

1993/1994 - první zmínky (Dvorková liga), přátelské utkání proti Karviné 7:6

31.5.1994 - zaregistrování klubu HBC Havířov

28.5.1997 - znovuobnovení hokejbalu v Havířově (pan Ševčík a pan Foniok) + 2. hokejbalová liga

2008/2009 - přátelské zápasy ve Stromovce ( 1.zápas HC Warriors Havířov - HBC Lions Havířov 23:10), HBC Lions - Pavel Kalvoda

29.8.2009 - přátelské utkání proti TJ Sokolu Poruba, TJ Sokol Poruba - HBC Lions Havířov 9:1

28.10.2009 - první ligové utkání po obnovené premiéře ve Frýdku - Místku, poté proměna kádru a příchody bávalých členů Warriors

24.9.2010 - první ligové utkání staršího dorostu v Třinci: HBC Třinec - HC Warriors Havířov 11:1

25.6.2011 - první domácí zápas dorostu v Havířově na zimním stadionu proti Olomouci

2010/2011 - Muži se stali Vícemistry Bail OHbl

Důležité osoby:

pan Hocmut - první trenér týmu