AHL Slovácko z.s.

O soutěži

Plné znění pravidel lze po domluvě zaslat na mail. Zde je krátký zjednodušený seznam:

Herní systém:

• Hrací doba je stanovena 3 x 17 minut čistého času. Hrací doba finálového utkání je 3 x 20 minut čistého času s úpravou ledu mezi jednotlivými třetinami.
  • Limit pro odehrání celého utkání včetně rozbruslení a přestávek je 1,5 hod. 3. třetina je tomuto limitu podmíněna.
  • Za výhru v základní hrací době se udělují 3 body. Za remízu 1 bod. Výhra na nájezdy 2 body
  • Po jednotlivých třetinách si kluby mění strany na ledové ploše.
  • Domácí tým do utkání nastupuje vždy v tmavých dresech, pokud se oba kluby vzájemně nedohodnou jinak.
  • Po základní části následuje play off. Play out se nehraje.
  • Play off hrají týmy na 1. až 8. místě, čtvrtfinále se hraje na 1 vítezný zápas. Následuje semifinále, které se hraje na 2 utkání, o postupujícím rozhodne celkové skóre z obou zápasů. Soutěž končí soubojem o 3.místo a finále.

Start registrovaných hráčů:

• AHLS je určena pro amatérské i registrované hráče.
  • Každý tým může mít na soupisce maximálně 5 registrovaných hráčů (na soupisce jsou uvedeni VELKÝMI PÍSMENY)
  • Do zápasu mohou nastoupit maximálně 2 registrovaní hráči.
  • Registrovaný hráč, který dosáhne 50 let dostává vyjímku a bere se jako amatér.
  • Registrovaný hráč, který hrál max. žákovské kategorie (1.-9. třída) má na soupisce u příjmení * a bere se jako amatér.
  • Registrovaný hráč, který hrál v kategorii dorost nebo junior je na webu AHLS uvedený na soupiskách VELKÝMI PÍSMENY.
  • AHLS může z bývalých registrovaných hráčů hrát:
    • Registrovaný hráč, který kdykoli nastoupil v seniorské kategorii (muži) a to maximálně do úrovně krajský přebor, pokud dosáhne věku 50 let před začátkem nového ročníku a uplyne-li od jeho posledního působení minimálně 5 let.
    • Registrovaný hráč, který kdykoli nastoupil v mládežnické kategorii (dorost, junior) a to maximálně do úrovně I. liga, pokud uplyne od jeho posledního působení minimálně 5 let.
    • Registrovaný hráč, který kdykoli nastoupil v žákovské kategorii (1. až 9.třída) a to maximálně do úrovně I. liga.
    • Brankář, který kdykoli nastoupil nejvýše v mládežnické kategorii (junior) a to maximálně do úrovně I. liga, pokud uplyne od jeho posledního působení minimálně 5 let.

Soupiska:

• Soupiska týmu může obsahovat maximálně 30 hráčů do pole + brankáři.
  • Termín pro vyplnění soupisek je 31.8.2024.
  • Brankáři musí být v soupisce na webu AHLS označeni jako brankáři. U hráčů do pole je doporučeno (kvůli individuálnímu vyhodnocení a statistikám), ale není povinné uvádět post (obránce/útočník).
  • Změny v soupisce, tzn. přestupy hráčů mezi kluby AHLS, je možné provést výhradně během dvou přestupnových oken, 1. okno je v termínu 1.10. - 31.10. daného ročníku, 2. okno je v termínu 1.1. - 31.1.2024.
  • Doplnění týmu o nového hráče, který doposud AHLS nehrál, je možné kdykoli během sezony.

Další:

• Žádost o kontrolu oprávněnosti startu hráče MUSÍ kapitán rozhodčímu oznámit NEJPOZDĚJI do zahájení 3. třetiny utkání.
  • Hráči musí mít jednotnou barvu dresů s čísly, a to včetně brankáře.
  • Hráči mladší osmnácti let jsou povinni používat schválené celoobličejové ochranné masky, chránič krku a hrdla.
  • Hra do těla je zakázaná, dovolená je pouze při souběžné jízdě. Dojíždění na mantinel, stejně tak bodyčeky ve hře jsou zakázané.
  • Zápis o utkání je vyhotovován elektronicky prostřednictvím webové aplikace AHLS. V případě nefunkčnosti aplikace či např. výpadku signálu internetu bude zápis pořizován na předepsaných tiskopisech v jednom vyhotovení.
  • Zástupci týmů odevzdávají časomíře zápasovou soupisku před začátkem utkání a jsou povinni zapsat pouze hráče, kteří k zápasu nastoupí. Nebo lze zaslat soupisku elektronicky administrátorovi webu AHLS nejpozději 1 den před začátkem utkání.

Soutež volně navazuje na AHL2011, kterou založili Marek a František Jurištovi v roce 2011. Jedná se o nejdéle působící amaterskou soutěž na uherskohradišťsku.... sezónou 2024/2025 začínáme 14. ročník.