AHL Polička

Začala jubilejní BALLH 2018/19

9.10.2018 od Libor Grabec, 186x přečteno

O víkendu proběhlo první kolo 20. ročníku BALLH, ve kterém se představilo všech stávajících osm týmů soutěže.

Nejdříve jsme v sobotu odpoledne viděli zápas loňského finalisty Toyoty a divokých Kačerů.
Toyota začala lépe a měla také po celou dobu mírnou převahu. Kačeři se trochu rozjeli v druhé půli
první třetiny po vyloučení Adama Olšáka a pravděpodobně nejhezčím momentem jejich představení
byl samostatný únik Michala Veselého ve 23. minutě, kdy se mu podařilo prohodil Radima
Protivínského a snížit stav na 4:2. To ale nenechala Tyoyota bez odpovědi, následovaly dva rychlé
góly, oba dva za účasti Martina Moudrého, kterého můžeme se 6 kanadskými body (4+2) vyhlásit
hvězdou utkání. Kačeři nehráli špatný hokej, na jejich neúspěchu se ale určitě podepsalo i množství
oslabení, která museli hrát a ze kterých inkasovali dvě branky. Utkání skončilo vítězstvím Toyoty
8:3.
Druhým sobotním zápasem byl duel AC Autosklo a Dražovic. Spolu s rozhodčími jsme se
jednoznačně shodli na tom, že to byla parádní hokejová podívaná hodná mnohem vyšší soutěže. Hra
byla plná skvělých kombinačních akcí, obětavých obranných zákroků a gólmani Vladimír Schreiner
i Lukáš Čábelka se stali hvězdami zápasu. Dražovičtí otevírali hru rychlým gólem již v 1. minutě,
ale soupeři se vzpamatovali a srovnali s nimi krok. Utkání skončilo 3:2 pro Dražovice a byla to
ACA, kdo musel vždy dotahovat, ale nedá se říct, že by některý z týmů měl navrch. Dramatický
závěr utkání, kdy po vyloučení Lukáše Skácela a odvolání brankáře hrála ACA přesilovku 6 na 4,
rozhodně bude patřit mezi pamětihodné momenty letošního ročníku.
Jak nad přechozím utkáním srdce plesalo radostí, naopak usedalo smutkem nad nedělním zápasem
Krokodýlů a Židenic. Druzí jmenovaní se sešli jen v šesti hráčích do pole a přes veškěrou snahu,
kterou tito hrdinové statečně až do konce na ledě předváděli, neměli téměř žádnou šanci. Utkání, ve
kterém byl nejúspěšnějším hráčem Mírek Přerovský se čtyřmi brankami, skončilo vítězstvím
Crocodiles 10:0 a nezbývá k němu říct nic jiného, než že přejeme Židenicím, aby se dali dohromady
a nepřišli jsme v soutěži o jejich nápaditý hokej.
Čtvrté utkání JBS a Ivančic se odehrálo v sobotu na Úvoze a skončilo stavem 2:9. Jelikož jsme
zápas neviděli, představíme si čerstvého nováčka BALLH - tým z Ivančic v některém z příštích
článků. Lze zmínit, že se do naší soutěže přihlásili letos v létě, přišli z ligy v Náměšti a někteří hráči
působili již dříve v týmu HC Bizoni z ligy BHL.