Amatérská kutnohorská hokejová liga

Old Boys porazili Tygry a dotáhli se na čelo

9.11.2011 od Jaroslav Pikula, 109x přečteno

Ostravská Hokejbalová Liga pokračovala o víkendu kvůli odloženým utkáním pouze jediným zápasem 4. kola, ve kterém se v neděli na hřišti v Porubě utkal tým HBC Tygr s mužstvem Old Boys Ostrava. Hosté protvrdili vzrůstající formu a dokázali zvítězit 2:4. Tímto výsledkem se také dotáhli na vedoucí dvojici týmů Hrabyně a Havířova a pouze o skóre zůstávají na třetím místě.

Neděle 6. listopadu 2011 – 4. kolo

HBC Tygr Poruba – Old Boys Ostrava 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Old Boys nastoupili do utkání v pozici mírného favorita, v minulém kole dokázali porazit na domácím hřišti v Zábřehu tým Havířova 6:1, zatímco o kolo dříve Tygři se stejným soupeřem po dobře rozehraném úvodu nakonec prohráli. Papírové předpoklady se začaly naplňovat na konci 7. minuty, když skóre utkání otevřel hostující Lukáš Turek po nahrávce Jandy – 0:1. Půl minuty před koncem první třetiny pak druhou branku přidal Marek Čogala po souhře s Jiřím Wlodykou – 0:2.

Druhá třetina přinesla podobný průběh jako začátek zápasu a také další branku Čogaly v síti Tygrů – 0:3. Začátek poslední třetiny ale hosté absolutně nezachytili a během úvodní minuty dovolili vrátit se Tygrům do zápasu. Po sedmnácti vteřinách totiž nejprve Šorf vstřelil branku na 1:3, půl minuty po něm pak snížil na jednobrankový rozdíl Meretka – 2:3. Rodící se dramatickou koncovku ale rázně uťal opět Čogala, který ve druhém zápase po sobě dokázal vstřelit hattrick a výraznou měrou přispěl k vítězství Old Boys. Ti se díky nedělnímu vítězství posunuli na třetí příčku tabulky, Tygři naopak i přes zlepšené výkony v posledních dvou zápasech zatím na body nedosáhli a zůstávají poslední.

Branky a nahrávky: 24:17 Šorf Daniel (Šamaj Jan), 24:52 Meretka Adam (Lalik Ondřej) - 6:49 Turek Lukáš (Polášek Daniel, Janda Lukáš), 11:25 Čogala Marek (Wlodyka Jiří), 20:54 Čogala Marek (Vons Tomáš)(SH), 30:09 Čogala Marek (Stanovský Petr)

Střely 37:48, Vyloučení 1:3, Přesilovky 3:1, Využití 0:0, V oslabení 0:1, Diváků 15, Rozhodčí Solarski