Amatérská kutnohorská hokejová liga

Dukla potřetí na jaře uspěla v nájezdech, v důležitém zápase padli Tygři s Martinovem

17.4.2012 od Jaroslav Pikula, 52x přečteno

Ostravská hokejbalová liga měla v neděli na pořadu dne dva dohrávané zápasy. V důležitém zápase o play-off se Martinovu podařilo přehrát porubské Tygry 5:3 a potvrdili si místo ve vyřazovacích bojích. Ve druhém deštivém zápase dokázala Dukla Hrabyň znovu vybojovat vítězství nad Opavou, tentokrát až na nájezdy 3:2. Díky této výhře se také vyhoupla před svého soka na druhé místo průběžné tabulky. O přímý psotup do semifinále se utkají v posledních dvou kolech tedy tři kluby, kromě Opavy a Dukly také Havířovští Warrioti, kteří mají z těchto tří týmů nejvýhodnější pozici. Čtvrtfinále má jisté dvojice Martinova a Old Boys, v posledním zápase jim půjde pouze o to, na kterém hřišti bude série začínat. Dramatický boj pak bude o poslední postupové místo do play-off - Tygři i mladší Havířov mají stejný počet bodů, stejné vzájemné zápasy a i vzájemné skóre, rozhodovat tedy budou pouze jejich výkony v posledních dvou zápasech základní části.

Dohrávka 12. kola

HBC Martinov – HBC Tygr Poruba 5:3 (1:0,2:2,2:1)

V důležitém derby zápase o postup do play-off nastoupili Tygři proti Martinovu. Na podzim byli v tomto zápase úspěšnější martinovští hráči, kteří svého dnešního soupeře porazili až v nájezdech 2:1. Pro Tygry to byl naopak první bodový zápis v soutěži.

V nedělním utkání začal lépe Martinov, který se díky brance Adama Breburdy ujal na začátku deváté minuty vedení - 1:0. To vydrželo Martinovu až do začátku druhé třetiny, důležitou vyrovnávací branku vstřelil po nahrávce Petra Šofra Tomáš Slečka – 1:1. Své šance na úspěch v tomto zápase pak Tygři navýšili v čase 20:27, to totiž vedení na stranu porubského týmu strhl David Čáň po asistencích autora první branky Slečky a Michala Zoubka – 1:2. Vedení Tygrům ale nevydrželo dlouho, za minutu a půl vyrovnával Marcel Kozlík po nahrávce Homoly a půl minuty před koncem druhé části vrátil Martinovu vedení v zápase Tomáš Musálek – 3:2.

Ve třetí části na hřišti poměrně houstla atmosféra, Martinovu se navíc podařilo v 29. minutě odskočit na rozdíl dvou branek, úspěšným střelcem byl po nahrávkách Breburdy a Šlahorka domácí Petr Vávra – 4:2. Tygři ještě dokázali vykřesat jiskřičku naděje na konci 34. minuty, když zásluhou Davida Čáně dokázali využít přesilovou hru a snížit na jednogólový rozdíl - 4:3. Dotáhnout utkání alespoň do remízového konce se jim ale nepodařilo, výhru Martinova nakonec zpečetil šestnáct vteřin před koncem střelou do prázdné brány Jiří Navrátil - 5:3.

Martinov tak po výhře v derby poskočil na čtvrté místo tabulky před Old Boys, navíc si definitvně zajistil postup do play-off, Tygři zůstávají na poslední postupové pozici a o účast ve vyřazovací části soutěže ještě budou muset svést boj na dálku s posledním Havířovem. V tom jim ale bude chybět David Čáň, který obdržel trest ve hře a bude muset nuceně stát.

Branky: 8:01 Breburda Adam, 22:06 Kozlík Marcel (Homola Vojta), 23:32 Musálek Tomáš (Homola Vojta), 28:13 Vávra Petr (Breburda Adam, Šlahorek Martin), 35:44 Navrátil Jirka (EN) - 12:41 Slečka Tomáš (Šofr Petr), 20:27 Čáň David (Slečka Tomáš, Zoubek Michal), 33:45 Čáň David (Slečka Tomáš)(PP)

Střely 24:28, Vyloučení 3:2 navíc Čáň David (TGP) trest ve hře, Přesilovky 2:2, Využití 0:1, V oslabení 0:0, Diváků 15, Rozhodčí Velčovský.

Dohrávka 10. kola

SANITRANS Opava – Dukla Hrabyň 2:3 ss (1:1,0:0,1:1)

Druhé nedělní utkání přineslo důležitý souboj o přímý postup do semifinále soutěže mezi Opavou a Duklou. Na velmi těžkém, vodou zalitém terénu, se vstup do utkání povedl lépe Opavě, která zásluhou Libora Steinwirtha strhla vedení na svou stranu už na konci třetí minuty. Asistencemi se na jeho brance podíleli Matěj Okruhlica a Daniel Holeš – 1:0. Ještě do konce první třetiny bylo ale vyrovnáno, stav utkání srovnal na jaře nejlepší hráč Dukly Pavel Kozubek – 1:1.

Druhá třetina pak toho z hokejbalového pohledu mnoho nenabídla, mokrý terén toho totiž obou mužstvům mnoho vymyslet nedovolil. Stav se nakonec měnil až na začátku třetí třetiny, když se Davidovi Okruhlicovi podařilo po přihrávce autora první branky opavyských Steinwirthovi podařilo vrátit vedení na opavskou stranu - 2:1. Jenže vedení vydrželo Opavě pouze půl minuty, Lukáš Grabovský zužitkoval nahrávku Radima Vaculíka a vyrovnal – 2:2. Do konce zápasu se pak opakoval boj spíše než se soupeřem, tak s terénem a utkání dospělo do samostatných nájezdů.

V těch na jaře zatím dominuje Dukla, která si v „dovednostní disciplíně“ připsala už dva bonusové body navíc a nakonec se jí to povedlo i do třetice. V první sérii si totiž na oba brankáře, Schreiera na straně Opavy a Benka na straně Hrabyně nepřišli Vít Solarski a Daniel Holeš. V té druhé se ale opět prosadil dukelský fantom na nájezdy Pavel Kozubek, a protože nikdo z trojice Pavel Anděl, Tomáš Macko a Matěj Okruhlica své samostatné nájezdy neproměnil, rozhodl o tom, že bod navíc poputuje Dukle. Zajímavostí je, že stejný hráč rozhodl nájezdy i v předchozích dvou případech.

Dukla se díky vítězství posunula na druhé místo před svého nedělního soupeře a před posledními dvěma koly je vzhledem k přímému postupu do semifinále ve výhodnější pozici.

Branky: 2:58 Steinwirth Libor (Okruhlica Matěj, Holeš Daniel), 24:57 Okruhlica David (Steinwirth Libor) - 10:25 Kozubek Pavel, 25:31 Grabovský Lukáš (Vaculík Radim), rozhodující nájezd Kozubek Pavel

Střely 25:27, Vyloučení 2:4, Přesilovky 4:2, Využití 0:0, V oslabení 0:0, Diváků 25, Rozhodčí Mánek - Velčovský.