Amatérská kutnohorská hokejová liga

Opava ztratila dobře rozehrané utkání s Falconem, konec základní části se zamotal ještě víc

11.4.2013 od Jaroslav Pikula, 58x přečteno

BAIL Ostravská Hokejbalová Liga pokračovala v sobotu 6. dubna dohrávkou odloženého zápasu druhého kola mezi Sanitrans Opava a HBC Falcon Ostrava. Utkání bylo poprvé odloženo na žádost Falconu, podruhé zapříčinil jeho neodehrání rozpis na hřišti v Opavě, napotřetí se už věc podařila a utkání mohlo být sehráno, byť s vyměněným pořadatelstvím v Ostravě - Zábřehu. A rozhodně se bylo na co dívat. Zápas plný zvratů nakonec dospěl až do samostatných nájezdů a lépe z něho vyšli hokejbalisté Falconu, kteří po výhře 6:5 ještě více zamotali boj o vítězství v základní části, přestože sami už do něj nemohou zasáhnout.

Sanitrans Opava – HBC Falcon Ostrava 5:6 po s.n. (3:0,0:3,2:2)

Opava se případnou výhrou už mohla velmi přiblížit vítězství v základní části, Falcon v případě úspěchu ještě stále mohl pomýšlet na vylepšení své páté pozice v tabulce. V první třetině však na hřišti bylo pouze jedno mužstvo. Už v polovině čtvrté minuty otevřel skóre zápasu David Raab – 1:0. Poté začal úřadovat Radek Vlašánek, který na konci osmé minuty po přihrávkách Přikryla a Steinwirtha zvýšil na 2:0 a perfektní první třetinu v podání Opavy završil tentýž hráč minutu před koncem, když využil souhru Přikryla a Matěje Okruhlicy a určil stav po první části hry na 3:0 pro Opavu. Po prvním dějství tak Opava měla zápas rozehraný výborně a jasně směřovala za ziskem tří bodů.

Druhá třetina ale úplně změnila vývoj utkání a přinesla začátek jednoho z několika zvratů v tomto zápase. Vše načal svou brankou v šesté minutě druhé třetiny Radim Blažej, jehož kontaktní gól po asistenci Čahoje vrátil Falcony do zápasu – 3:1. Neuběhly ani tři minuty a stejný hráč se radoval znovu, z nařízeného trestného střílení za faul opavského Anděla dokázal podruhé překonat Davida Okruhlicu a snížit na rozdíl jediné branky – 3:2. Nevídaný návrat ostravského týmu do zápasu pak završil Vojtěch Juříček, který o minutu později srovnal stav utkání na 3:3.

To však ze strany Falconů nebylo všechno, obrat zápasu dokonal v čase 28:26 Radim Blažej, který svým třetím gólem v utkání završil hattrick a rázem bylo ze ztraceného utkání vedení  3:4 pro jeho tým. Opava se však nevzdala a stejný počin jako Blažejovi se povedl i Radku Vlašánkovi, který o dvě minuty později vyrovnal na 4:4. Zápas jako na houpačce pak vyvrcholil brankou opavského Jana Přikryla, který vzápětí vrátil vedení na stranu sanitek – 5:4, aby minutu a půl před koncem zápasu srovnal po nahrávce nejlepšího hráče utkání Blažeje Filip Čahoj – 5:5.

Zápas tak v normální hrací době skončil nerozhodně a o vítězi a bodu navíc museli rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii neproměnil Jan Přikryl, to Radim Blažej pokračoval ve svém galapředstavení a v gól přetavil i svůj druhý nájezd v utkání – 0:1. Ve druhé sérii na něho ale okamžitě zareagoval skvěle zakončeným nájezdem Radek Vlašánek, který srovnal na 1:1. Následoval neúspěšný pokus Vojtěcha Juříčka a třetí sérii začal rovněž neúspěšně Libor Steinwirth. O zisku druhého bodu pro svůj tým hned vzápětí rozhodl Petr Borový, jehož střela i s pomocí horní tyčky skončila za zády opavského brankáře a rozhodla tento atraktivní duel ve prospěch Falconu.

Zápas plný zvratů, kde obrany hrály spíše druhé housle, ještě více zamotal souboj o čelní pozice. Falcon sice již základní část vyhrát nemůže, stále však může pomýšlet na vylepšení pozice pro play-off, to Opava po další bodové ztrátě na jaře nemá nic jistého, její suverénní náskok se rozplynul a je dost možné, že o vítězi základní části rozhodne až poslední utkání soutěže. Teoreticky jsou ve hře o první místo čtyři týmy, vzhledem k losu vítěz základní části vzejde pravděpodobně z tria Opava, Havířov a Martinov. Více napoví již nedělní program soutěže…

Branky a nahrávky: 3:21 Raab David (Kala Lukáš, Kavan Aleš), 7:49 Vlašánek Radek (Steinwirth Libor, Přikryl Jan), 10:59 Vlašánek Radek (Okruhlica Matěj, Přikryl Jan), 30:30 Vlašánek Radek (Steinwirth Libor, Matěják Aleš), 31:30 Přikryl Jan (Vlašánek Radek, Matěják Aleš) - 17:13 Blažej Radim (Čahoj Filip), 20:07 Blažej Radim (PP), 21:18 Juříček Vojtěch (Blažej Radim, Zdražil Michal), 28:26 Blažej Radim (Polášek Daniel), 34:16 Čahoj Filip (Blažej Radim, Juříček Vojtěch), 36:00 rozhodující nájezd Borový Petr.

Střely 28:18, Vyloučení 2:3, navíc Pavel Anděl (SAN) trestné střílení za napadení, Přesilovky 3:3, Využití 0:1, V oslabení 0:0, Diváků 25.

Rozpis přeložených zápasů 13. kola:

Neděle 7.dubna

11:00  Sanitrans Opava - HBC Autodoprava Osmančík Tygr Poruba (hřiště Opava - Kylešovice)

13:15  Dukla Hrabyň - HC Warriors Havířov (hřiště Ostrava - Poruba)

15:30  HBC Sokol Martinov - HC Warrioti Havířov (hřiště Ostrava - Poruba)