Kontakt

Pražská hokejová liga, z.s., se sídlem Klecany 658, 250 67 Klecany

IČ: 03963403

Spisová značka: L 62363 vedená u Městského soudu v Praze

Soutěž CCM Pražská hokejová liga je vedena Radou spolku Pražská hokejová liga, z.s, která má 5 členů:

Ladislav Burget (tel: 602459158, email: ccmphl@email.cz)

Libor Slavata,

Vít Brabec,

Matěj Mareček

a Václav Novák.

O soutěži

Všeobecné podmínky pro účast v CCM Pražské hokejové lize

Všechny zúčastněné týmy musí mít pravidelné domácí ledy alespoň 1x za 14 dní a musí mít s pořadatelem soutěže uzavřenou smlouvu o účasti v soutěži. Domácí led musí mít mužstvo pronajatý tak, aby se utkání hrálo minimálně 1 hodinu a 15 minut, maximálně 1 hodinu a 30 minut. Začátek pronájmu ledové plochy musí být nejpozději ve 22:00. Akceptovatelné ZS: Všechny na území Hl. města Prahy + V. Popovice, Černošice, Říčany, Neratovice a Beroun.

Termíny soutěží

Obě soutěže CCM PHL budou v sezóně 2018/19 startovat v týdnu od 10. září 2018, poslední kolo CCM 1. ligy bude sehráno v týdnu od 18. března do 24. března 2018. Všechny dohrávky odložených zápasů MUSÍ být sehrány nejpozději do neděle 1. dubna 2018.

FINAL FOUR o mistra CCM PHL a baráži mezi posledními celky CCM 1. ligy a vítězi CCM 2. ligy se uskuteční v Roudnici nad Labem v termínu 6. a 7. dubna 2019.

CCM 2. liga končí základní část v týdnu od 21. ledna do 27. ledna 2018. Následující týden, do čtvrtku 31. ledna 2019, MUSÍ být sehrány všechny odložené zápasy. Od 4. února začíná nadstavba o postup do BARÁŽE (prvních 5 týmů tabulky) i nadstavba o umístění (druhých 5 týmů tabulky), nadstavby končí nejpozději 31. března 2019.

Pravidla a výjimky z pravidel

Utkání se hrají podle platných Pravidel ledního hokeje 2018-2022, ovšem kromě těchto individualizací:

- hybridní zakázané uvolnění se neposuzuje, píská se "po staru" ihned jakmile kotouč přejde brankovou čáru.

- po icingu mohou obě mužstva vystřídat.

- po sevření kotouče rukou se nebude trestat menším trestem, pouze se přeruší hra a vhazovat se bude ve středním pásmu.

- brankáři nemusí aktivně rozehrávat, nehrozí jim za přerušení hry menší trest.

- pokud se kotouč v pásmu dotkne ochranné sítě, pokračuje se ve hře: pokud kotouč tečoval do sítě brankář; bránící hráč; odrazil se do sítě od brankové konstrukce nebo od plexiskla.

- pravidla se také nevztahují na hrací čas, ten je v rámci CCM PHL individuální. Tresty hráčů budou udělovány vzhledem k hrubému času utkání následovně. Menší trest na 2 minuty bude odpykávat hráč 3 minuty a hráč se vrací do hry až na pokyn rozhodčího. Trest na 5 minut odpyká hráč po dobu 8 minut a osobní trest na 10 minut odsedí na „trestné“ 15 minut.

- do zápasu bude moct nastoupit jen tým, který bude mít k dispozici minimálně 7 bruslařů a brankáře.

- mužstvo během zápasu nemá nárok si vzít „Time-out“.

Komise rozhodčích

O nasazování rozhodčích k jednotlivým zápasům bude sloužit komise rozhodčích, jejímž předsedou bude Vít Brabec a místopředsedou Ladislav Burget. Obsazení rozhodčími bude zobrazeno na webu www.ahl.cz vždy včas na nadcházející týden. Komise rozhodčích si před začátkem soutěže stanoví listinu rozhodčích, kteří budou kompetentní k řízení utkání CCM PHL.

Omezení startu hráčů

Do soutěže mohou zasáhnout pouze hráči s amatérským statutem. Hokejisté registrováni ČSLH mohou nastupovat nejvýše v krajském přeboru. Není povolen start hráčů hrající v ČR extraligu, 1. a 2. ligu v mužské kategorii a také extraligu v juniorské kategorii. Hráči hrající zahraniční soutěže nesmí nastupovat v nejvyšší a druhé nejvyšší soutěži dané země.

Tým hrající CCM PHL může mít na soupisce pro jeden ročník maximálně 30 hráčů, včetně brankářů. Soupiska se uzavře nejpozději 31. prosince 2018, pak už se nedají dělat změny.

Možnost střídavých startů

Týmy CCM 2. ligy mohou mít na svých soupiskách na střídavý start 3 hráče, kteří jsou na soupiskách týmů CCM 1. ligy.

Elektronická soupiska / elektronická registrace hráčů

Každé mužstvo má svůj profil na webových stránkách ligy www.ahl.cz v sekci soutěží: CCM 1 liga a CCM 2. liga.

Součástí profilu je i soupiska týmu. Ta je oficiální a do soutěže nemůže zasáhnout hráč, který není na soupisce týmu zapsaný.

V soupisce má každý hráč týmu svou kartu, která slouží jako elektronická registrace hráče.  Žádnou papírovou kartu s razítkem u sebe vedoucí mužstva mít nemusí. Povinností vedoucího každého mužstva je do 20. srpna 2018 vyplnit emailem zaslanou soupisku týmu a poslat vedení soutěže fotky obličejů všech hráčů týmu. Fotky budou vloženy do karty jednotlivých hráčů na www.ahl.cz

Vedoucí má možnost do 31. prosince 2018 upravovat a doplňovat soupisku, každou změnu ale musí nahlásit vedení soutěže na email ccmphl@email.cz, pokud chce dopsat hráče na soupisku, musí jeho údaje a fotku poslat emailem, pak bude hráč legislativně doplněn a může v CCM PHL nastupovat.

Konfrontace hráčů a kontumace utkání

Pokud bude chtít během zápasu vznést mužstvo protest proti neoprávněnému staru hráče, musí to učinit pouze během první, nejpozději druhé přestávky mezi třetinami. Rozhodčí pak ve spolupráci s kapitány mužstev prověří na mobilním telefonu, zda je konfrontovaný hráč na soupisce týmu a podle občanského průkazu nebo podle fotky hráče identifikují. Pokud se prokáže, že hráč zasáhl do utkání, aniž by byl na soupisce týmu, konfrontovaný hráč a jeho tým automaticky prohrávají utkání 0:5 kontumačně. Dalším postihem pro konfrontované mužstvo je finanční pokuta ve výši 2.000,- Kč ve prospěch organizátora soutěže. Konfrontace hráčů již nemůže být provedena po skončení utkání nebo dodatečně.

Pojištění

Všichni hráči, kteří jsou na soupiskách týmů a tím i registrováni v soutěži CCM PHL, NEJSOU hromadně pojištěni proti úrazu. V soutěži startuje hráč na vlastní nebezpečí a organizační složka soutěže není zodpovědná za zdraví hráčů a případné zranění během zápasu CCM PHL.

Hrací systém

Systém CCM 1. ligy je na sezónu 2017/18 stanoven tak, že se odehraje 2x každý s každým (doma-venku), celkem 24 kol a pokud ekonomická situace soutěže dovolí, budou následně 4 první mužstva tabulky postupovat do finálové části o titul FINAL FOUR, jako tomu bylo v uplynulém ročníku.

Systém CCM 2. ligy je pro ročník 2018/19 stanoven tak, že se odehraje základní část 2x každý s každým (doma-venku), celkem 18 kol a následně se tabulka rozdělí na 1. – 5. místo a 6. – 10. místo. Prvních 5 týmů si zahraje o vítězství formou nadstavby O TITUL, kdy se utkají opět 2x každý s každým (doma-venku). Tabulka nadstavby startuje od 0 (body ze základní části se nezapočítávají). Vítěz nadstavby O TITUL se s největší pravděpodobností zúčastní BARÁŽE s posledními celky CCM 1. ligy a to v rámci turnaje FINAL FOUR (pokud se bude konat). Týmy ze 6. – 10. místa základní části se utkají o Pohár útěchy a to systémem stejným, jako bude nadstavba O TITUL - 2x každý s každým (doma-venku). Tabulka nadstavby startuje od 0 (body ze základní části se nezapočítávají).

Tříbodový systém a hybridní prodloužení

Pokračuje 3 bodový systém, který už je zaběhlý a osvědčil se. Body za výhru v prodloužení a za remízu si dělí na 2 a 1 mužstva pouze v případě, že v poslední pětiminutovce dojde ke srovnání stavu na remízu.

Názorný příklad pro nově příchozí mužstva: Rozhodčí zápasu si rozdělí podle svého uvážení čas zápasu na 3 časově podobné třetiny (bez ohledu na to že např. v Letňanech je 1hod 20min a jinde 1hod 30min). Posledních 5 minut poslední třetiny se hraje vždy tzv. HYBRIDNÍ PRODLOUŽENÍ. Domácí tým vede 5:4 nebo 5:3, rozhodčí oznamuje oběma týmům, že začíná prodloužení. Hostujícímu týmu se povede v poslední pětiminutovce vyrovnat na 5:5. V tomto případě utkání končí ihned po vstřelení vyrovnávací branky s tím, že domácí tým bere 2 body a hostující tým, kterému se podařilo vyrovnat, bere 1 bod.

Hybridní prodloužení oznamuje rozhodčí každý zápas (posledních 5 minut hrací doby) i v případě, že je výsledek jednoznačný např: 4:1 nebo 7:2, dohraje se zápas normálně do konce pronajatého ledu a domácí berou za výhru 3 body a hosté 0 (a to i v případě, že by se třeba v poslední pětiminutovce hostům podařilo korigovat na 7:3 nebo 7:4). Pokud dojde v hybridním prodloužení ke srovnání stavu, v oficiálním zápisu o utkání bude zaznamenána remíza, nicméně na stránkách CCM PHL na portálu ahl.cz se kvůli nastavení systému soutěže fiktivně připíše gól mužstvu, který do prodloužení šel s náskokem.

Nájezdy

Hybridní prodloužení se nebude hrát jen v případě, že 5 minut před koncem zápasu je stav nerozhodný. V tom případě rozhodčí ukončí třetí třetinu a o vítězi zápasu rozhodnou nájezdy.

Okamžitě bez průtahů by se jely 3 série samostatných nájezdů. Oba brankáři zůstávají ve své brance, domácí tým zahajuje 1. sérii nájezdů. Pokud by se nerozhodlo ve 3 sériích, jedou se další nájezdy systémem náhlé smrti, ale maximálně 3 další série. Po rozhodnutí by vítězné mužstvo bralo 2 body a prohraný 1 bod. Při nerozhodnutí nájezdů po 6. sérii si obě mužstva rozdělí po bodu, druhý bonusový bod se nikomu nepřidělí.

Ukončení soutěže na společné akci

Během měsíce dubna/května 2019 se všichni sejdou na slavnostním vyhlášení výsledků. Setkání bude i oficiální schůzí valné hromady členů spolku, kde budou moci členové spolku dát návrhy na zlepšení do dalšího ročníku vedení spolku. O termínu vyhlášení budou všichni vedoucí informováni bezprostředně po skončení sezóny.

Ceny pro vítěze

Vítězstvím v soutěži CCM 1. liga si mužstvo zajistí putovní pohár na 1 rok, pohár pro vítěze a finanční odměnu 5000,- Kč.

Individuální ocenění

Bude vyhlášen i nejproduktivnější hráč CCM 1. ligy, který obdrží putovní pohár TOTAL SERVICE TROPHY na 1 rok s vyrytým jménem na podstavci. Plaketu a věcnou cenu od CCM obdrží nejlepší útočník, nejlepší obránce a brankář soutěže, kteří budou vybráni vedením soutěže a jedním hlasem i od fanoušků na FB profilu soutěže. Vedení soutěže také vybere ALL-STAR tým ročníku. Plakety dostanou i nejlepší vybraní hráči CCM 2. ligy.