CCM 2. liga 18-19

Zápas 22.9.2010 - HC Medlov ROS - Cyclones Brno

23.9.2010 od Kamil Sopoušek, 59x přečteno

Malé shrnutí odehrání hezkého zápasu, kde by snad jen zkaženým dojmem mohla působit ledová plocha......

Tak jsme se konečně dočkali a začal nám nový, 14 ročník soutěže BHL. Hned při vstupu na stadion a shlédnutí ledové plochy jsem byl trochu zklamán. Přece jen rovnost ledové plochy je katastrofální. Ještě větší překvapení pro nás bylo, když jsme nastupovali k zápasu, že led byl stáhnut na sucho a to před námi hrála zápas Technika Brno. Všichni si asi dokážete představit, jaké rýhy tam byli. Strojník to okomentoval tím, venku je teplo, jedeme na starý kompresor a ten to neumrazí.

Ale teď už k samotnému zápasu.

Celý zápas odpískal jeden rozhodčí a mohu s klidným srdcem říct za oba týmy, že situaci zvládl velice bravurně a s přehledem. Nepřipustil žádné dohady. Oba týmy hráli velice pěkně a celý zápas se hrál v hodně velkém tempu. Oba týmy si vytvářeli dost šancí, ale vždy byl kámen úrazu v koncovce a vynikajících výkonech brankařů, kteří svůj tým v tíživých situacích podrželi. Velkou smůlu měli hlavně techničtí hráči, protože na tak zuboženém ledu se toho moc vymyslet nedalo. Ve druhé třetině prošla střela od modré, kterou vystřelil hráč č. 13 Prášil Jiří (HC Medlov ROS), až za brankářova záda. Stav po dvou třetinách byl 1:0 pro domácí. Cyclones začalo ve třetí třetině stupňovat svůj tlak, ze kterého těžil hráč č. XX Kameník Ondřej (Cyclones Brno) a jeho gól znamenal vyrovnání na 1:1. Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby a na řadu tedy přišli samostatné nájezdy, ve kterých se přece jen usmálo více štěstí na jeden tým. Rozhodující nájezd proměnil hráč č. 10 týmu HC Medlov Adam Doležálek.

HC Medlov ROS : HC Cyclones Brno

2  :  1 t.s.