ICESHOP HOCKEY CUP

Pravidla

Pravidla IHC 2008

Hrací doba: 2x20 minut hrubého času, poslední dvě minuty čistého, zápas může skončit remízou. V playoff se v případě remízy jedou 3 nájezdy na každé straně, v případě nerozhodnutí poté po jednom.

Na utkaní je čas 1:05. Před utkáním jsou dvě minuty rozbruslení bez puků, poté se začne hrát. Mezi poločasy je minuta na oddech, po každém utkání je rolba. Rozhodčí zahajují utkání přesně na čas, nedostavení se nebo zpoždění týmů je pouze jeho chyba a nebude na to brán zřetel.

• Oddechový čas si mohou týmy vybrat pouze v posledních dvou minutách.
  • Každé utkání řídí dva rozhodčí
  • HRA Tělem je povolena pouze při souběžné jízdě!
  • Zrychlené střídání - jakmile se rozhodčí postaví na buly a pískne, za pět vteřin háže buly bez ohledu na to, jestli jsou mužstva připravena nebo ne.
  • Tresty - 2 minuty, 5 a 10 stejně jako v hokeji, podle času v jakém se bude hrát, buď hrubého, čistého nebo kombinace. Čas trestu začíná ubíhat ve chvíli, kdy rozhodčí znova zahájí hru po vyloučení. Hráč, který dostal trest do konce utkání, může v dalším utkání nastoupit.

Soupisky mužstev

Žádáme vedoucí, aby alespoň týden než budou hrát vyplnili soupisku mužstva na internetu a nominovali ji na turnaj IHC2008.

Jak již bylo psáno, nesmí hrát mužsto, které hraje ELH, 1. a 2. ligu a krajskou soutěž (zároveň je zakázáno nastoupit hráči, který hraje Extraligu juniorů nebo extraligu dorostu). Tedy vše nižší než kraj ano. Okres apod.

Za tým může nastoupit nejvíce tři hráči v jednom utkání, kteří nastoupili tuto sezónu v maximálně krajské soutěži. V případě nastoupení 4 hráčů nebo aktivních hráčů z vyšších soutěží, budou tato utkání kontumována. Předpokládáme kontrolu u vítězných mužstev přímo v kabině po zápase, tak aby nemohlo dojít, že někdo nastoupí na někoho jiného. Hráč, který se nebude moci prokázat dokladem s fotografíí, bude automaticky považován za hráče, který v utkání nesměl nastoupit a celé utkání bude KONTUMOVÁNO! Jestliže se stane, že někdo vyrazí do Brna bez dokladů a zjistí to pozdě, samozřejmě se nemusíte vracet, určitě nám to ale musíte nahlásit předem zápasem. Dojde-li ke kontrole, hráče si vyfotíme a případné ceny budou předány až po prokázáni indentity hráče.

V případě rovnosti bodů zápasů rozhoduje:

1. vzájemné utkaní,
  2. u více mužstev minitabulka vzájemných zápasů, kde prvně se berou v potaz body, potom skóre.