Divize A      Divize B

Dukla v neděli porazila Opavu, na kterou se už dotahuje Havířov

titulní obrázek

18.3.2013 od Jaroslav Pikula, 69x přečteno

o sobotní dohrávce odloženého podzimního utkání mezi Martinovem a Falconem (2:0), se v rámci úvodních zápasů 12. kola v důležitém utkání představil HBC Falcon Ostrava na hřišti v Zábřehu proti druhému týmu soutěže HC Warriotům Havířov. Po vyrovnaném průběhu nakonec Havířov zvítězil 2:1 a dotáhl se bodově na po podzimu suverénní Opavu, která v repríze loňského semifinále podlehla Dukle Hrabyň 1:4. Díky víkendovým výsledkům se čelo tabulky velmi vyrovnalo a o co hrát tak bude až do posledního zápasu.

HBC Falcon Ostrava – HC Warrioti Havířov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Po sobotní prohře s Martinovem si falconští hráči chtěli spravit chuť v neděli, kdy na domácím hřišti přivítali druhé mužstvo tabulky, havířovské Warrioty. Podzimní duel těchto dvou týmů skončil výhrou Falconu 3:2, podobně vyrovnaný průběh mělo i toto utkání.

Warrioti se ujali vedení hned po dvanácti sekundách hry, když po zakázaném uvolnění domácích zužitkoval vyhrané buly Marka Purgata jeho bratr David – 0:1. Vyrovnání na sebe ale nedalo dlouho čekat a v čase 2:00 srovnala stav skóre na 1:1 nová jarní posila Filip Čahoj, který zužitkoval souhru Radima Blažeje a Jiřího Wlodyky. Po dvou rychlých brankách se pak už stav utkání do konce první části nepohnul a do druhé třetiny nastupovaly oba týmy za nerozhodného výsledku.

To změnil hned na začátku druhé periody Radek Kraina, který vrátil vedení Warriotům po nahrávce nejlepšího střelce soutěže Tomáše Kudělky – 1:2. V dalším průběhu utkání byli vidět nejvíce oba brankáři Živčák s Navrátilem, kteří už další míček za svá záda nepustili. Nakonec ale utkání přece jen mohlo končit nájezdy, velkou šanci na vyrovnání měl v posledních vteřinách zápasu po návratu z trestné lavice Ondřej Tomeš, skórovat se mu ale nepodařilo.

Havířov se po těsné výhře dotáhl k vedoucí Opavě na rozdíl jednoho bodu, Falcon po nepovedeném víkendu zůstává pátý se ztrátou čtyř bodů na Duklu, má však zápas k dobru.

Branky a nahrávky: 0:12 Purgat David (Purgat Marek), 13:35 Kraina Radek (Kudělka Tomáš) - 2:00 Čahoj Filip (Blažej Radim, Wlodyka Jiří).

Střely 23:33, Vyloučení 4:1, Přesilovky 1:4, Využití 0:0, V oslabení 0:0, Diváků 15.

Dukla Hrabyň – Sanitrans Opava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Souboje Dukly s Opavou přinášejí v lize velmi napínavé a vyrovnané zápasy, loňská pětizápasová semifinálová bitva je toho zářným příkladem, v neděli tomu však bylo trochu jinak. Na podzim suverénní Opavě se zatím kromě povinné vysoké výhry nad Warriors na jaře příliš nedaří a komplikuje si vedoucí pozici v soutěži.

Vstup do utkání však měli opavští hráči výborný, když hned po minutě a půl zblokoval Aleš Kavan střílenou nahrávku Dukly a z nabídnutého úniku nezaváhal – 0:1.

Dukla ale nesložila po brzo inkasovaném gólu zbraně a postupně začala přejímat iniciativu v utkání, což vyvrcholilo na začátku desáté minuty vyrovnávací brankou Lukáše Zavadila, kterému asistovali Stanislav Laryš s Milošem Kusýnem – 1:1.

Vyrovnané skóre vydrželo do sedmnácté minuty, když první přesilovou hru zápasu po vyloučení opavského Steinwirtha zužitkoval po nahrávkách Kusýna a Laryše ve vedoucí gól Dukly Pavel Tomeš – 2:1. V čase 20:26 měl hrabyňský celek velkou šanci odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek, nařízené trestné střílení po faulu Pavla Anděla ale Radim Vaculík neproměnil. Hrabyňští hráči se o chvíli později přece jen radovali, když na 3:1 zvyšoval po povedených nahrávkách Lukáše Grabovského se Stanislavem Laryšem Miloš Kusýn.

Třetí třetina pak přinesla zvýšenou aktivitu Opavy, ta se však nedokázala přes dobrou obrannou hru Dukly prosadit, navíc domácí mužstvo hrozilo z rychlých protiútoků. Vedoucímu týmu soutěže nepomohla ani závěrečná power-play, ve které pečetil gólem do prázdné branky cennou výhru Dukly Marek Miksa.

Dukla tak po úvodním jarním nezdaru s Martinovem předvedla v početné sestavě velmi dobrý výkon a po zásluze si připsala tři body, když vrátila svému soupeři podzimní prohru 2:4, Opava se po zimní přestávce zatím překvapivě hledá a její jasná pozice na čele tabulky se začíná komplikovat.

Branky a nahrávky: 9:17 Zavadil Lukáš (Kusýn Miloš, Laryš Stanislav), 16:18 Tomeš Pavel (Kusýn Miloš, Laryš Stanislav)(PP), 20:52 Kusýn Miloš (Laryš Stanislav, Grabovský Lukáš), 35:17 Miksa Marek (Tomeš Pavel)(EN) - 1:31 Kavan Aleš.

Střely 20:16, Vyloučení 0:2, navíc Pavel Anděl (SAN) trestné střílení za podražení, Přesilovky 3:0, Využití 1:0, V oslabení 0:0, Diváků 15.

Rozpis zápasů nadcházejícího víkendu:

Neděle 24.března - zbývající zápasy 12. kola:

10:00  HBC Autodoprava Osmančík Tygr Poruba - HBC Sokol Martinov (hřiště Ostrava - Poruba)

13:00  HC Warriors Havířov - Young Blood Ostrava (hřiště Ostrava - Poruba)