Divize A      Divize B

BAIL Ostravská liga: Boj o play-off pokračuje dál, Warriors v derby padli

titulní obrázek

17.4.2012 od Jaroslav Pikula, 102x přečteno

(Uvnitř článku videoupoutávka na nedělní zápasy) Dalšími zápasy pokračovala o víkendu Ostravská liga hokejbalu. V sobotním duelu si proti sobě zahrál celek Dukly Hrabyň a Martinova. V zápase se radoval celek Hrabyně a Martinov opět padl. V neděli přišlo na řadu nejprve havířovské derby, které vyhrál zkušenější tým Warriotů. Poslední zápas se odehrál mezi Duklou a Old Boys. Zápas přinesl nájezdy, které opanovala Dukla, na jaře už podruhé.

HBC Martinov – Dukla Hrabyň 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Zápas mezi Martinovem a Duklou byl nesmírně vyrovnaný a oba týmy se mohly radovat z výhry, rozhodovaly pouze maličkosti. Branku mohli diváci vidět až ve druhé periodě, když se v 18. minutě trefil Dukelský KOZUBEK. Tato branka Duklu nastartovala a ve 20. minutě se přidal Martin CHOVANEC. Jenže Martinov se nevzdal a ve 22. minutě snížil Adam BREBURDA, který také 36 sekund před koncem druhé třetiny vyrovnal!

Do poslední třetin se tak vstupovalo za nerozhodného skóre, které ovšem na stranu Dukly zlomil kuriózní moment z 25. minuty, kdy po nedorozumění martinovské obrany skončil míček v jejich brance. Posledním hráčem Dukly, který se dotkl míčku před tím, než si martinovští hráči dali čistokrevného vlastence byl Jan HLUZÁK. Martinov se však nevzdával a dlouho sahal po bodovém zisku. Nakonec se ale potvrdilo staré známé, nedáš – dostaneš. Martinovský Daniel Dlouhý se dostal do stoprocentní šance, kterou ale neproměnil a z následného protiútoku zaznamenal poslední branku utkání Lukáš GRABOVSKÝ. Dukla si zápas už pohlídala a připsala do tabulky cenné 3 body. To Martinov má pravděpodobně play-off už jisté, ale bodově si nepolepšil.

Branky: 17:39 Kozubek Pavel (Chovanec Martin, Kostelňák Radek), 19:17 Chovanec Martin (Šimko Tomáš, Kozubek Pavel), 24:16 Hluzák Jan, 30:02 Grabovský Lukáš (Janoš Josef, Kostelňák Radek) - 21:20 Breburda Adam (Navrátil Jiří, Dlouhý Daniel)(PP), 23:24 Breburda Adam

Střely 26:35, Vyloučení 1:4, Přesilovky 4:1, Využití 1:0, V oslabení 0:0, Diváků 15, Rozhodčí Olesz - Pikula

HC Warrioti Havířov – HC Warriors Havířov 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

První nedělní utkání přineslo Havířovské derby mezi Warrioty a Warriors. Zkušený tým Warriotů byl jasným favoritem a od začátku zápasu to potvrzoval. V 7. minutě načal brankový účet David PURGAT, který má na jaře úžasnou formu. Dokonce první třetiny už ale žádná branka nepadla, protože Warriors předváděli na svoje poměry dobrou a kvalitní hru.

Druhá třetina přinesla nejprve zvýšení stavu utkání z hole Viktora HÁJKA, potom však dokázali Warriors snížit brankou Kamila PŘEČKA, který nastřelil míček z rohu útočného pásma a po šťastném odrazu se dostal za Navrátila. Ve 24. minutě v přesilové hře udeřil střelou z kruhu Tomáš KUDĚLKA – 3:1. Třetí třetina pokračovala v nastoleném tempu, Warrioti útočili a Havířov bránil a dostával se do sporadických šancí.

Ve 29. minutě se prosadil za Kuśmidera David PURGAT střelou ze svého oblíbeného místa mezi modrou a červenou čárou a trefil se přesně k tyči! Ve 30. minutě pak tento hráč nakonec dokončil hattrick. Poslední branku zápasu pak vsítil jeho bratr Marek PURGAT, a i když Havířov podlehl Warriotům 1:6, předvedl v nedělním derby nejlepší výkon v celé sezoně. Warriors tak stále okupují poslední místo, které je jediné nepostupové do play-off. Warrioti si naopak upevnili první příčku a na čele si budují mírný náskok s ohledem na přímý postup do semifinále.

Branky: 6:17 Purgat David (Purgat Marek, Harazim Martin)(SH), 19:07 Hájek Viktor (Kotrla Jan, Kudělka Tomáš), 23:38 Kudělka Tomáš (Kraina Radek, Kotrla Jan)(PP), 28:05 Purgat David (Ševčík Patrik, Harazim Martin), 29:46 Purgat David (Harazim Martin, Purgat Marek), 31:28 Purgat Marek (Purgat David, Ševčík Patrik) - 19:20 Přeček Kamil (Lauber Lukáš)

Střely 35:15, Vyloučení 2:3, Přesilovky 3:2, Využití 1:0, V oslabení 1:0, Diváků 15, Rozhodčí Mánek - Velčovský.

Dukla Hrabyň – Old Boys Ostrava 4:3ss (1:1, 1:0, 1:2)

Old Boys nastoupili do utkání proti Dukle Hrabyň s novými tvářemi a s cílem získat po delší době nějaké ty body. V 8. minutě se mohli radovat z první branky utkání, tu vsítil Martin RAPÁK – 0:1. V 9. minutě ale Dukla reagovala brankou Romana VELČOVSKÉHO, ke kterému se přidal Radim VACULÍK – 2:1.

Ve třetí třetině vyrovnal za Old Boys Vojtěch JUŘÍČEK, který po návratu k hokejbalu prokazuje jako bývalý Mistr Evropy v hokejbale do 18 let v každém zápase své kvality. Ve 30. minutě vrátil vedení dukelskému celku Roman VELČOVSKÝ a vše vypadalo na výhru Dukly. Čtyři minuty před koncem ale dovedl zápas do nájezdů svou druhou brankou v utkání Vojtěch JUČÍČEK. Oba brankáři pak v první sérii nájezdů své celky podrželi, v té druhé pak dokázal překonat Martina Horáka dukelský Kozubek a bod navíc pro Hrabyň pak pojistil svým proměněným nájezdem Matocha. Dukla opět díky Kozubkovi vyhrála na jaře podruhé nájezdy a v tabulce je třetí, o skóre za Opavou. Právě nadcházející víkend pak přinese přímý souboj o druhou příčku tabulky.

Branky: 8:11 Velčovský Roman (Vaculík Radim), 22:23 Vaculík Radim (Velčovský Roman) , 29:11 Velčovský Roman (Vaculík Radim, Grabovský Lukáš), 36:00 rozhodující nájezd Kozubek Pavel - 7:51 Rapák Martin (Rožánek Vladimír, Juříček Vojtěch), 26:27 Juříček Vojtěch (Janda Lukáš, Gola Robin)(PP), 32:22 Juříček Vojtěch (Polášek Daniel, Janda Lukáš)