Základní část

•  3. liga 2x každý s každým
  •  3. liga - 18 zápasů v ZČ

Play - off

• Play - off bude pouze pro 2. a 3. ligu (vítězové play - off postupují do vyšší skupiny)
  • postupuje 8 týmů, zápasy budou dle umístění ve skupině (1. - 8., 2. - 7., 3. - 6., 4. - 5.)
  • 1 vítěnzý zápas v sérii
  • zakončení play - off bude finále a utkání o 3. místo (1 vítězný zápas)
  • Do play - off mohou nastoupit pouze hráči, kteří odehráli alespoň polovinu zápasů základní části soutěže.

Zápasy o umístění

• 3. liga - po prvním kole play - off se bude hrát o 5. - 10. místo (jednokolově každý s každým)
  •

2. Hrací doba

Každý zápas ML se hraje 2x 25 minut čistého času po první části bude následovat úprava ledu a 15 min. přestávka.

Na zápas je vyhrazena celková doba maximálně 1 hodina 45 minut. Za dodržování této doby zodpovídají rozhodčí ve spolupráci s časoměřičem. Pokud utkání v tomto čase (2x 25 minuty čistého času) neskončí, rozhodčí zápas ukončí. Výsledek dosažený do této doby je konečný výsledek utkání.

3. Body a pořadí v tabulkách

3.1 Bodování zápasů

Vítěznému mužstvu se ze zápasu zapisují 3 body

Poraženému 0 bodů

Pokud skončí zápas nerozhodným výsledkem a bude dostatek času (cca. 6 min.) následují samostatné nájezdy, které se provádí tak dlouho, dokud není rozhodnuto o vítězi. Vítěz si v takovém případě připisuje 2 body, poražený 1 bod