Superliga hokejbalu Ostrava - Kategorie U19

Suverenita Opavy skončila s Martinovem, v havířovském derby úspěšnější Warrioti

5.3.2013 od Jaroslav Pikula, 81x přečteno

V neděli odstartovala jarní část BAIL Ostravské Hokejbalové Ligy dvěma zápasy desátého kola. Velké překvapení se zrodilo hned v úvodním utkání, když doposud suverénní Opava padla s Martinovem 1:3. Ve druhém zápase byli v havířovském derby úspěšnější Warrioti, kteří zvítězili nad Warriors těsně 4:3. Zbylá dvě plánovaná utkání desátého kola byla již v předstihu na žádost klubů přeložena. V neúplné tabulce se za vedoucí Opavu protlačili Warrioti Havířov, kteří o bod přeskočili Duklu, Martinov po překvapivé výhře poskočil již do první čtyřky.

HBC Sokol Martinov – Sanitrans Opava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Před startem jara jsme Martinov pasovali do role černého koně soutěže, což potvrdil hned v prvním soutěžním utkání roku 2013. Dosavadnímu suverénovi soutěže totiž dokázal oplatit prohru 0:5 z podzimu a jako první celek v soutěži Opavu dokonce porazil.

První prohra Opavy po čtrnáctizápasové šňůře bez ztráty kytičky začala nabývat reálnějších rozměrů na začátku druhé třetiny, když doposud bezbrankový průběh utkání zlomil Petr Vávra po nahrávce Robina Lamberta – 1:0. Tento stav pak vydržel až do 29. minuty, kdy vedení Martinova navýšil Daniel Dlouhý – 2:0. S přibývajícím časem bylo vidět, že v tomto utkání oslabená Opava, hrající pouze s osmi hráči v poli, nebude mít zřejmě dostatek sil odvrátit první porážku po dlouhé vítězné sérii. Navíc před koncem definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro martinovské mužstvo Martin Šindelka, kterému asistoval Marcel Kozlík – 3:0. Opava se pak v úplném závěru přece jen dočkala čestného úspěchu, když čisté konto martinovskému brankáři Santoriovi pkazil po nahrávce Šindeláře Lukáš Kala.

Opava však i přes první porážku v sezóně stále vévodí soutěži z prvního místa se čtyřbodovým náskokem před havířovskými Warrioty, Martinov po zisku velmi cenných tří bodů už pronikl do první čtyřky.

Branky a nahrávky: 15:36 Vávra Petr (Lambert Robin), 28:18 Dlouhý Daniel (PP), 35:43 Šindelka Martin (Kozlík Marcel) - 35:59 Kala Lukáš (Šindlář Marek).

Střely 29:22, Vyloučení 0:1, Přesilovky 1:0, Využití 1:0, V oslabení 0:0, Diváků 15, Rozhodčí Solarski.

HC Warrioti Havířov – HC Warriors Havířov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Havířovské derby mělo mít podle postavení v tabulce opět jasného favorita v týmu Warriotů, havířovští mladíci ale před startem jara notně posílili a při pohledu na zaplněnou střídačku bylo jasné, že to Warrioti nebudou mít až tak jednoduché.

Warriotům vyšel nadmíru dobře vstup do utkání, když hned v polovině čtvrté minuty otevřel gólový účet zápasu Patrik Ševčík po nahrávce Marka Purgata – 1:0. Když navíc v čase 9:11 přidal druhou branku svého týmu nejlepší střelec soutěže Tomáš Kudělka, začaly se pomalu naplňovat papírové předpoklady. Dvougólové vedení ale Warriotům nevydrželo ani celou minutu, na 1:2 z pohledu Warriors totiž bleskově snížila po nahrávce Martina Horáka nová akvizice havířovských mladíků Martin Řehůřek.

Těsný stav pak vydržel až do konce třetiny, hned na začátku druhé části se však Warriors podařilo vyrovnat zásluhou Jakuba Myšky po souhře s Patrikem Brůnou – 2:2. Warriors tak dokázali vyrovnat nepříznivý průběh utkání během necelých čtyř minut. Zlom v utkání pak ale přinesl konec dvacáté minuty, ve které vrátil vedení zkušenějšímu z obou havířovských týmů David Purgat po asistencích Jakuba Budáče a bratra Marka Purgata – 3:2.

Ve třetí třetině se Warriotům opět podařilo odskočit o dvě branky, když v čase 26:04 vstřelil branku Martin Horvát. Tento gól se nakonec stal také vítěznou brankou celého utkání, Warriors se totiž ještě v poslední minutě podařilo při hře bez brankáře snížit na 3:4 po akci Matěje Smetáka s Michalem Šmídou, vyrovnat se ale mladému havířovskému týmu již nepodařilo.

Warrioti tak díky výhře přeskočili svého souseda v tabulce Duklu Hrabyň a dostali se na druhé místo, Warriors po bídném podzimu předvedli výborný bojovný výkon v početné a posilněné sestavě, který zatím ale na body nestačil.

Branky a nahrávky: 3:38 Ševčík Patrik (Purgat Marek), 9:11 Kudělka Tomáš, 19:57 Purgat David (Budáč Jakub, Purgat Marek), 26:04 Horvát Martin - 9:47 Řehůřek Martin (Horák Martin), 13:39 Myška Jakub (Brůna Patrik), 35:01 Šmída Michal (Smeták Matěj).

Rozpis zápasů následujícího víkendu - 11. kolo

Sobota 9.března:

11:00  HBC Autodoprava Osmančík Tygr Poruba - HBC Falcon Ostrava (hřiště Ostrava - Poruba)