Úvodní stránka. 
Česky In english
Přihlásit se přes: Facebook

Znojmo Summer Cup

Divize B      Divize C     
Divize A      Divize C     
Divize A      Divize B     
              

Kontakt

Mgr. Petr Kolečkář

tel. 736 534 741

e-mail: koleckarp@seznam.cz

O soutěži


Hokej
- Viz propozice - 2x20 minut (menší trest 1:30, větší trest 3:00, osobní trest 5 min).
- Vzhledem k tomu, že se jedná o kategorii mladších žáků, tak je uplatňována směrnice č. 102 upravující hru tělem a holí v žákovských kategoriích - https://www.ceskyhokej.cz/data/document/file/2018-05-02-102-pravidlm-lednho-hokeje-pro-hru-tlem.pdf
- Každá polovina je ohodnocena dvěma body. Následně tři série nájezdů (popř. dále v obráceném pořadí po 1 sérii do rozhodnutí) za bod. Před nájezdy se nelosuje, vždy začíná tým uvedený v rozpise zápasů jako domácí.
- Druhá dvacetiminutovka vždy začíná v plném počtu (odpykávané tresty se zruší a hráčí se vrací na led). Výjimkou jsou: osobní trest (ten si hráč dopyká), a osobní trest do konce utkání a trest ve hře (ani do druhé poloviny či nájezdů už hráč nastoupit nesmí)
- Do nájezdů smí nastoupit všichni hráči vyjma těch, kteří nemají ještě dopykaný osobní trest, nebo byli potrestání osobním trestem do konce utkání, nebo trestem ve hře.
- Timeout lze za celých 2x20 min dohromady využít pouze 1x pro každý tým.
- Rozbruslení je do 5 min, bez puků.
- Disciplinární prohřešky: Každý osobní trest do konce utkání nebo trest ve hře bude projednán ředitelem turnaje, zástupcem rozhodčích a po jednom ze zástupců obou týmů daného zápasu. Ředitel turnaje následně i na základě zhlédnutí dostupného videozáznamu rozhodne, zda-li bude hráč pouze napomenut, nebo bude potrestán zákazem startu v dalším zápase, či více zápasech, případně v krajním případě až vyloučen z turnaje.
- Protesty - Do hodiny po utkání může řediteli turnaje zástupce týmu, jehož mančaft se zápasu účastnil, podat podnět týkající se obzvláště hrubých faulů, jež unikly pozornosti rozhodčích, a bude prošetřeno na základě videozáznamu.
- Propozice - tam jsem jen doplnil bod 2 v kritériích pořadí, že rozhodují (při rovnosti celkových bodů) všechny body ze vzájemného zápasu z ledu, tedy i z nájezdů. Aktuální verze v příloze.
- Rozhodčí - utkání budou řízena v systému 3 rozhodčích - tyto instrukce jim budou předány, přesto se může stát, že i rozhodčí udělá chybu, jednejme tedy společně se vzájemným respektem a úctou.


Basketbal
Zápasy se hrají 4 na 4 (s libovolným celkovým počtem hráčů na střídání) po dobu 15 minut, utkání bude jako rozhodčí řídit náš zkušený trenér a učitel tělocviku Petr Konečný a hlavní body pravidel, na která se bude brát zřetel, probere před prvními zápasy daného týmu s hráči a jejich trenéry/vedoucími. Tělocvična nemá žádnou tribunu proto důrazně žádáme o respektování toho, že tam mají přístup pouze hráči a trenéři+vedoucí (tedy max. 3 dospělé osoby k týmu). Speciální soupisky pro basketbal se žádné neevidují, pouze vedoucí týmu žádáme o spolupráci s evidencí vstřelených košů a po utkání nahlásí zapisovateli, kdo z týmu vstřelil kolik bodů v daném zápase.
Bodování: Za výhru se udělují 2 body. Zápasy mohou skončit i remízou, kdy dostane každý tým po 1 bodu.
Vybavení: sálová obuv a trička dvou jednotných barev
Nejlepší střelec: Bude oceněn hráč, který za celý turnaj nastřílí nejvíce bodů v absolutním součtu.


Lasergame
Jednotlivé zápasy se hrají 6 na 6. Na rozdíl od basketbalu není technicky reálné střídání hráčů během jednoho zápasu, takže celou 15 minutovku vždy odehraje jedna šestice hráčů z týmu.
V příloze každému ještě do zítřka pošlu formulář soupisky pro jednotlivé zápasy. Pokud mi je pošlete zpět s předstihem (alespoň na první den), usnadníte nám tím hladký průběh. Není však problém i těsně před zápasem některé hráče změnit. Pouze to nahlásíte obsluze, která bude mít tyto soupisky od nás připraveny a oni změnu zaznamenají.
Systém hry ve stručnosti: Zasáhnu protihráče - body získávám. Jsem zasažen - body ztrácím (o trochu méně než získám zásahem). Zasáhnu spoluhráče - body ztrácím. Plus ještě drobné bonusy, které budou vysvěteny obsluhou na místě.
Bodování: Výhrává tým, který dohromady získá více bodů. Za výhru se uděluje do tabulky turnaje jeden bod. V případě velmi nepravděpodobné remízy bude následovat krátké prodloužení.
Vybavení: Jakákoliv uzavřená obuv.
Doporučení: Nejvhodnější oblečení do areny je černé či alespoň tmavé, ale hráči mohou hrát v čemkoliv (poznávají se podle toho jakou barvou jim svítí herní vesta).
Nejlepší střelec: Bude vyhlášen hráč, který za celý turnaj bude mít největší průměr získaných bodů na zápas (musí odehrát alespoň 2 zápasy).