Úvodní stránka. 
Česky In english
Přihlásit se přes: Facebook
Zápasy

Žádné zápasy v tomto týdnu.

Základní informace
Kontakt: 606 838 759
bata70@seznam.cz
Klubové barvy: červená/bílá
Region: Jihlava
Účast v soutěžích:
Www:

     Samotný vznik klub je samostatná a trošku složitá kapitola.  Již někdy okolo roku 1995 vznikl hokejový klub AG SERVIS TŘEŠŤ. Tento klub se asi po 3 letech rozpadl na STS CHVOJKOVICE a  HC SDH Třeštice. Tyto kluby  hráli své mistrovské zápasy na TELEČSKÉM ZIMNÍM STADIONU. Zde hráli soutěž pořádanou místním SK Telč . Tato soutěž měnila a mění název, ale podstata a místo zůstávají.

      Někdy v roce 2005 se část hráčů STS CHVOJKOVIC  rozhodla, že půjdou hrát do Jihlavy na ZS místní amatérskou ligu ,později okresní přebor Jihlavy.Ta část co zůstala v Telči přemýšlela co dál. Na jednu sezonu se spojila s celkem BRTNICE  a hrála okresní přebor v Telči.Po jedné sezoně celek BRTNICE zanikl a přesídlil na zimní stadion do Moravských Budějovic pod názvem  SOKOL Opatov.

      Ta  část co zůstala v Telči tak doplnila početní stavy a pod názvem HC Třešť hrála v sezoně 2007/2008 okresní přebor Jihlavy – skupina Telč. Protože klub neměl registraci u ČSTV, tak dostal roční výjimku,aby mohl hrát tuto soutěž. Po skončení soutěže klub řešil co dál, zda hrát v Telči Okresní přebor nebo hrát pouze  „AMATERSKOU SOUTĚŽ – O POHÁR MĚSTA TELČE“. Na schůzi  , tedy spíše rozlučce ze sezonou bylo domluveno, že zůstaneme hrát OKRESNÍ PŘEBOR.

      Vznikl nápad oslovit  TJ  Hodice popř. Slavojem Třešť zda by nás nevzali pod svá křídla. Většina hráčů totiž bydlí nebo má vztah k těmto dvou městům.A tak první kroky vedli do Hodic. Zde proběhlo velice rychlé a vstřícné jednání. Domluvili se podmínky přijatelné pro obě strany a tak vznikl v roce 2008  klub HC TJ Hodice.

     Když došlo k domluvě a klub pod svá křídla vzala TJ Hodice, tak bylo rozhodnuto, že se v Telči na  zimáku nebude hrát OKRESNÍ PŘEBOR JIHLAVY – skupina Telč. Místo toho byl bývalý    „OKRESNÍ PŘEBOR“  začleněn do soutěže  „O POHÁR MĚSTA TELČE“. Místo OP vznikla 1. liga. Do této soutěže bylo přihlášeno i mužstvo HC TJ Hodice.

     V sezoně 2008/2009 se Hodice umístili na 4. místě, těsně za Růženou. Obě mužstva se až do konce soutěže přetahovala o toto místo. Růžená nakonec byla šťastnější.