Úvodní stránka. 
Česky In english
Přihlásit se přes: Facebook

On-line zápisy

Zahoďte papírové zápisy! AHL nabízí po vzoru profesionálních soutěží všem amatérským hokejistům elektronické (on-line) zápisy.

Jak to funguje?

Časoměřič zadává průběh zápasu, tedy například góly a tresty, pomocí aplikace z tabletu nebo z počítače. Informace se okamžitě přenášejí na AHL. Probíhající zápasy je možné na AHL sledovat.

Statistiky a tabulky se automaticky aktualizují okamžitě po ukončení zápasu. Přechod na on-line zápisy je snadný — časoměřič zkrátka vkládá do aplikace stejné údaje, které by vpisoval do předtištěného formuláře. Tedy soupisky a čísla, branky, tresty, nájezdy.

On-line zápisy jsou zdarma. Stejně jako všechny ostatní funkce AHL.

Časoměřič zadává on-line zápis pomocí tabletu

Výhody

Výsledky okamžitě – kdokoliv může sledovat průběh zápasu na www.ahl.cz. Tabulka pořadí a statistiky na AHL jsou aktualizovány dříve, než hráči dojdou z ledu do šatny.

Méně práce pro vedoucího soutěže – odpadá nutné předávání papírových zápisů vedoucímu a jejich přepisování do administrace zápasů na AHL.

Intuitivní ovládání – aplikace byla navržena pro maximálně jednoduché použití. Během testování, které trvalo celou sezonu, byly například zvětšována tlačítka, aby se aplikace ovládala dobře i se zmrzlými prsty (časoměřiči potvrdí, že u ledu právě teplo není). Máme vyzkoušeno, že ovládání bez problémů používají i starší časoměřiči, kteří si jinak s výpočetní technikou netykají.

Zápas probíhá živě na www.ahl.cz

Reference

On-line zápisy byly vyvinuty v úzké spolupráci se Zlínskou amatérskou hokejovou ligou. Ke spokojeným uživatelům se od sezony 2016/17 přidala i Brněnská amatérská liga ledního hokeje, Letní pohár ZAMHL, Inline hockey cup a Zlínská Hobby Liga.

Co je potřeba?

Libovolný počítač nebo tablet připojený k internetu. Zlínská soutěž zakoupila časoměřičům sdílený tablet s mobilním internetem. V Brně si každý časoměřič nosí tablet vlastní a využívá se Wi-Fi internetu na stadionu.

Připojení k internetu. Aplikace je optimalizovaná na velmi úsporný datový provoz, stačí proto i pomalé připojení.

Často kladené dotazy

Co když vypadne internet?
Aplikace ukládá veškeré zadané informace, jako góly nebo tresty, okamžitě. Pokud tedy dojde k výpadku připojení, aplikace časoměřiče upozorní a neumožní zadání dalších dat, dokud není připojení obnoveno. Doporučujeme mít pro tento případ při ruce klasický formulář pro zápis, případně list papíru a po znovupřipojení informace zpětně zadat.

Je možné i po spuštění on-line zápisů vkládat zápasy klasicky pomocí administrace?
Ano. Oba způsoby zadávání je možné kombinovat. Je tak možné použít on-line zápisy jen pro vybrané zápasy.

Kdo může on-line zápisy vyplňovat?
Správce soutěže přidělí přístup k on-line zápisům vybraným časoměřičům (pomocí funkce v administraci AHL). Časoměřiči pak v aplikaci pro on-line zápisy vidí zápasy, pro které můžou zápis vyplnit. Časoměřiči nemají přístup k žádným jiným funkcím administrace soutěže.

Co je potřeba pro spuštění on-line zápasů udělat?
Vůbec nic. Spusťte aplikaci pro on-line zápisy tlačítkem v administraci z vašeho počítače nebo telefonu, vyberte zápas a začněte vyplňovat on-line.

Kde si můžu on-line zápisy vyzkoušet na nečisto?
Kontaktujte nás. Zpřístupníme vám zápisy zkušební verzi.

Začít používat